Main menu:

Про усунення деяких недоліків завершення у 2023 році капітального ремонту будівлі колишнього кінотеатру «Краків»: дії ОСН «КМ «Русанівка»

 

24.10.2023

02 червня 2023 року другий виконавець робіт ТОВ «Ж.О.К.» завершив капітальний ремонт будівлі колишнього кінотеатру «Краків», який був розпочатий у листопаді 2018 року ще скандально відомим непередбаченими проектною документацією роботами із зміною його даху першим виконавцем робіт ТОВ «Інтеграл Буд Стандарт». Ремонт ще затягнувся у 2022 році з початком війни і терміново завершився у І півріччі поточного року.

І. Про деякі недоліки завершення у 2023 році зазначеного капітального ремонту цієї будівлі, і ініціювання їх усунення і реакція міської влади

Наступного дня 03 червня поточного року комунальне підприємство «Київський культурний кластер» в порушення законодавства про культуру та місцевого самоврядування розпочало здійснювати у ній свої заходи при наявності низки недоліків за результатами його проведення протягом зазначеного періоду часу, які потребували свого усунення.

На даху будівлі по його краям вже тривалий час стоять 2 тумби, на яких були назви «ТМЦ КРАКІВ», Навпроти бокового входу до будівлі з боку житлового будинку № 10 на вул. Русанівська набережна, 10 стояв дорожній знак «ЗОНА Р ТІЛЬКИ ДЛЯ АВТОТРАНСПОРТУ МУНІЦИПАЛЬНОГО ТЕАТРУ «КИЇВ», який був встановлений за часів перебування театру у цій будівлі і якого тут вже не було у ній на час проведення зазначеного ремонту.

З метою їх усунення ОСН «КМ «Русанівка» направив начальнику Київської міської військової адміністрації Попку С. М. лист від 16 серпня 2023 року щодо демонтажу 2-х тумб на даху будівлі колишнього кінотеатру «Краків» і дорожнього знаку, розташованого між її боковим входом та житловим будинком № 10 на вул. Русанівська набережна.

За дорученням заступника голови КМДА Ганни Старостенко від 23 серпня поточного року № 26584 лист ОСН «КМ «Русанівка» був розглянутий у департаменті культури КМДА і 30 серпня поточного року по електронній пошті нам була надана дуже стисла відповідь від 28 серпня цього року № 060-3854 за підписом виконувача обов’язків директора департаменту Миколи Шуляка з 2-х абзаців. У ньому нас повідомили, що комунальному підприємству «Київський культурний кластер» доручено розглянути порушені у нашому листі питання і за результатами його розгляду поінформувати нас та департамент культури КМДА.

І ось ми отримали на виконання зазначеного доручення – листа департаменту культури КМДА вже відповідь КП «Київкульткластер» за підписом директора Дениса Хомича від 31 серпня 2023 року № 060/48-523 про реагування на лист ОСН «КМ «Русанівка». На конверті Укрпошти вказано дату поштового направлення нам відповіді 05 вересня, а кинуто до поштової скриньки керівника ОСН … 28 вересня поточного року. Ось так працює у нас відділення Укрпошти на Русанівці № 02147. Відповідь складалась з 2 аркушів – текстової на 1-му арк. обсягом з 3-х абзаців і 3-х фото тумб та фасаду будівлі на 2-му аркуші.

Не може не відмітити той факт, що реагування владних інстанцій було надзвичайно швидким у часі на наш лист до них – 30 та 31 серпня поточного року і тільки така нерозторопність відділення № 02147 Укрпошти не дозволила нам отримати оперативно останній лист для його розгляду і належного опрацювання.

ІІ. Про дії органів міської влади з демонтажу 2-х тумб на даху будівлі

У другому абзаці відповіді КП «Київкульткластер» від 31.908.2023 повідомлялося про те, що тумби оформлені належним чином та у відповідності до найменування закладу. Тумби не були демонтовані і зазначене підприємство натомість провело роботи протягом 16 – 31 серпня поточного року з їх перефарбування з нанесенням на них назви колишнього кінотеатру. Їх проведення можна вважати для нас позитивним результатом, бо останній виконавець ремонтних робіт не зробив таких робіт і якби не було нашого звернення до міської влади мабуть на тумбах продовжувалися розміщатися зазначені вище назви.

ІІІ. Про дії органів міської влади з демонтажу дорожнього знаку поруч з будівлею

Стосовно порушеного нами питання демонтажу дорожнього знаку навпроти бокового входу до будівлі з боку житлового будинку № 10 на вул. Русанівська набережна у цьому листі нас було проінформовано про направлення комунальним підприємством відповідного звернення до КП «Центр організації дорожнього руху» («ЦОДР») так би мовити за належністю, але знову без його дати та вихідного номеру.

Як виявилося пізніше, таке звернення на виконання доручення заступника голови КМДА Ганни Старостенко від 23.08.2023 № 26584 та доручення департаменту культури КМДА від 28.08.2023 № 060-3854 дійсно від цього КП було направлено до КП «Центр організації дорожнього руху» листом від 30 серпня 2023 року № 060/48-509 з проханням здійснити демонтаж.

Для прискорення отримання цього документа я звернувся до КМДА з відповідним запитом на публічну інформацію № 5 від 03 жовтня 2023 року. Наступного дня 04 жовтня поточного року він був зареєстрований в управлінні інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за № 2621(з), що є доброю практикою їх посадовців.

А ось реакція самої виконавчої влади мене вразила, адже такої понад швидкої реакції від посадовців, скажу чесно, не очікував. За дорученням керівника апарату КМДА Д. Загуменного мій запит того ж дня був направлений до департаменту культури КМДА. А вже у п’ятницю 06 жовтня поточного року його директор Сергій Анжияк надіслав мені по електронній пошті лист-відповідь від 06.10.2023 № 060-4436 на цей мій запит.

У ньому він повідомив мені, що мій запит направлений на опрацювання до КП «Київкульткластер» за належністю. Про результати його розгляду цим підприємством він доручив їм проінформувати мене як заявника у строк до 10.10.2023, тобто вівторка наступної тижня, і в копії також самому департаменту.

КП «ЦОДР» блискавично відреагував на мій запит на публічну інформацію. У своїй відповіді за системою ІТС ЄІПК СЕД АСКОД від 06 жовтня 2023 року № 053/04-08/6764 мені було повідомлено, що відбулось виїзне обстеження станом на 05 жовтня 2023 року зазначеного місця і інформаційно-вказівний дорожній знак 5.43 «Зона стоянки» демонтований.

Як з’ясувалося з отриманих документів, демонтаж цього дорожнього знаку відбувся орієнтовно між 30 серпнем та 05 жовтнем поточного року.

Епопея з демонтажем цього дорожнього знаку вже завершена і його можна вважати ще одним позитивним результатом нашого звернення у серпні поточного року до Київської міської військової адміністрації.

ІV. Загальний висновок

За результатами нашого звернення до міської влади нам вдалося вирішити проблему усунення деяких недоліків капітального ремонту будівлі колишнього кінотеатру «Краків» щодо перефарбування тумб на її даху та демонтажу дорожнього знаку поруч з її боковим входом. В цілому ці роботи відбулися протягом 16 серпня – 05 жовтня поточного року. Нами досягнутий певний результат і ми продовжуємо й далі сприятимемо законному вирішенню інших проблем при використанні міською владою зазначеної будівлі відповідно до вимог законодавства про органи самоорганізації населення.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»