Main menu:

Про розгляд ініціативи ОСН «КМ «Русанівка» щодо ремонту магістральних трубопроводів в межах мосту ім. Патона на засіданні ПК КМР з питань ЖКГ і ПЕК 25.10.2023

 

27.10.2023

Звернення ОСН «КМ «Русанівка» до заступника міського голови – секретаря Київської міської ради від 16 жовтня 2023 року № 29 щодо ініціювання включення реставрації мосту ім. Патона з ремонтом магістральних трубопроводів до проекту Програми розвитку м. Києва та прогнозу бюджету Києва на 2024 – 2026 роки несподівано для нас знайшла реагування міських депутатів.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради надав доручення розглянути наше звернення головам зазначених у нашому зверненні 3-х постійних комісій Київради Вітренку А. О., Бродському О. Я., Окопному О. Ю. для опрацювання нашого листа, заступнику голови КМДА Пантелеєву П. О. і директору департаменту транспортної інфраструктури КМДА Кандибору Р. В. в межах своїх повноважень від 18 жовтня 2023 року № 09/32233.

Голова постійної комісії (ПК) Київради з питань житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу Олександр Бродський на його виконання направив листа від 20 жовтня поточного року № 08/24 – 656 директору департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитру Науменку з проханням терміново надати обґрунтовану інформацію по суті порушеного нами питання, оскільки його планується розгляну на найближчому засіданні ПК вже 25 жовтня поточного року.

У проекті порядку денного позачергового засідання цієї ПК 25 жовтня поточного року розгляд нашого питання був включений підпунктом 2.3 розділу 2. Розгляд звернень та доручень, який надаю повністю як витяг з нього.

«2.3. Про розгляд звернення органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» щодо капітального ремонту магістральних трубопроводів, які прокладені в межах конструкцій прогонової будови моста імені Є.О.Патона (реєстраційний номер 08/32233 від 18.10.2023 року).». Доповідачами у ньому були зазначені директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Дмитро Науменко, директор комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд та керівник ОСН «КМ «Русанівка» Андрій Нєстєрков.

Темпи винесення нашого питання на розгляд однієї з 3-х запропонованих нами постійних комісій Київради вражають – від сформування доручення очільника Київради до безпосереднього розгляду на цій постійній комісії всього 5 днів.

На засідання цієї ПК від нас були присутні я як секретар та Галина Корецька як член нашого ОСН. Голова постійної комісії Олександр Бродський після оголошення нашого пункту засідання зразу запропонував підтримати нашу ініціативу і я уточнив її формулювання під запис відеотрансляції засідання – підтримати включення ремонту магістральних трубопроводів до складу робіт з реставрації мосту ім. Патона, з чим він і погодився. Олександр Бродський запропонував з цим питанням звернутися до Кабінету Міністрів України для прийняття ним відповідного рішення, оскільки реставрацію мосту здійснює територіальний орган Міністерства. На моє уточнення, чому тоді не звернутися до нього безпосередньо, мені відповіли, що Кабінет Міністрів України надасть доручення цьому міністерству, а воно у свою чергу новому замовнику робіт. Мене запевнили, що виконавча влада на підтримку нашої ініціативи після цього розпочне співпрацювати з ним. Запрошені фахівці зауважили, що реставрацію мосту і ремонт магістральних трубопроводів треба робити разом навіть з технологічних причин.

Після завершення цього невеликого за часом обговорення Олександр Бродський постановив на голосування пропозицію підтримати ініціативу та звернутися з цього питання до Кабінету Міністрів України і рішення членами постійної комісії було прийнято одноголосно. Я мабуть вперше побачив, що міські депутати разом з виконавчою владою були так одностайні з розгляду нашої ініціативи. Тепер чекатимемо розміщення на вебсайті Київради протоколу цього засідання і тоді можна буде ознайомитися з остаточною редакцією розгляду нашого питання на ній, про що буде додатково повідомлено на вашому вебсайті.

Тепер наша ініціатива має бути розглянута ще іншими двома постійними комісіями Київради і поки що засідань з включенням до порядку денного розгляду нашого питання немає. Але для нас важливо, що на засіданні першої постійної комісії з них 25 жовтня 2023 року ми отримали підтримку міських депутатів та виконавчої влади і будемо сподіватися, що цей почин підхоплять члени визначених у дорученні очільника Київської міської ради інших 2-х постійних комісій Київради.

Про хід розгляду постійними комісіями Київради з питань: бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності і транспорту, зв’язку та реклами нашої ініціативи буду інформувати користувачів Всемережжя відповідно до графіку їх засідань.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»