Main menu:

Про отримання витягу з протоколу № 22/67 позачергового засідання 25.10.2023 постійної комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК щодо розгляду ініціативи ОСН «КМ «Русанівка»

 

5.11.2023

Постійна комісія Київської міської ради не лише оперативно розглянула наше питання на своєму позачерговому засіданні 25 жовтня поточного року, а ще досить швидко на 8 день після його проведення 03.11.2023 направила нам у електронній спосіб витяг з проколу № 22/67 з розгляду цього питання (лист № 08/284-699). Така оперативність не лише радує, а й дозволяє отримати інформацію взагалі про ситуацію з діями влади з у намаганні її вирішення.

Згідно з цим документом перший заступник голови цієї ПК Київради Юрій Тихонович надав її членам цю інформацію, яка вражає гостротою ситуацій з експлуатації магістральних трубопроводів під мостом ім. Патона на це час.

Це питання було порушене раніше при розгляді підготовки опалювального сезону 2023-2024 років і за інформацією КП «Київтеплоенерго» ці трубопроводи станом на цей час перебувають у неналежному технічному стані та потребують термінової реконструкції. Лише за останні 3 роки його персоналом ліквідовано понад 80 пошкоджень теплових мереж. прокладених у конструкція мосту.

З метою їх реконструкції комунальним підприємством було розроблено технічне завдання «Реконструкція ділянки теплових мереж ТМ-1 ТЕЦ-5, ТМ-6 ТОВ «Євро-реконструкція» від ІП-3 по мосту ім. Є. О. Патона до ТК-628 на просп. Соборності з реконструкцією павільйону ІП-3». Київська міська військова адміністрація звернулася до Служби автомобільних доріг у Київській області у структурі Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України з проханням при проектуванні робіт з реставрації мосту здійснити реконструкцію теплових мереж, прокладених в межах його конструкцій прогонової будови, та направила зазначене технічне завдання. За інформацією Державного агентства на цей час остаточне рішення щодо обсягів робіт та порядку їх виконання на мосту ще не прийнято.

Магістральні трубопроводи забезпечують теплопостачанням споживачів житлових масивів Русанівка та Березняки (209 житлових будинків, 16 дитячих садочків, 11 шкіл, 5 лікувальних установ та 110 будинків відомств).

За результатом обговорення цього питання були прийняті такі рішення:

«1. Підтримати звернення ОСН «КМ «Русанівка».
2. Підготовчій групі при Постійній комісії підготувати проект рішення Київської міської ради «Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо термінового вирішення питання комплексного проведення робіт з реставрації мосту імені Є. О. Патона через р. Дніпро у Києві у зв’язку виникненням аварійної ситуації на магістральних трубопроводах, які прокладені в межах його конструкцій прогонової будови цього мосту» та подати на розгляд Постійної комісії на чергове засідання.
3. Доручити департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) спільно з КП «Київтеплоенерго» надати до Постійної комісії інформацію щодо стану магістральних теплових мереж під мостовими переходами через р. Дніпро а м. Києві (їх належність, визначення балансоутримувача) та за необхідності підготувати бюджетні запити щодо проведення реконструкції (капітального ремонту). Термін – 1 тиждень.».

Тепер стило зрозумілим, чому на її засіданні велась мова про опрацювання цього Звернення, адже попередні дії КМВА фактично не дали потрібного результату, і я радий, що наш лист надав друге дихання у вирішення порушеного нами питання. Рішення з розгляду нашої ініціативи, треба віддати належне, сформульовані професійно і процес запущено їх виконання у досить стислий термін.

Про подальші дії міської влади з цього питання буду інформувати пізніше користувачів Всемережжя та членів груп мережі Фейсбуку.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»