Main menu:

Про результати повторної перевірки даху будівлі колишнього кінотеатру у жовтні 2023 року

 

9.11.2023

З метою отримання інформації про результати проведення у серпні поточного року перевірки даху будівлі колишнього кінотеатру «Краків» ОСН «КМ «Русанівка» направив директору КП «Київкульткластер» 09 жовтня 2023 року № 28 відповідний лист і ось на наш лист ми отримали від нього відповідь від 26 жовтня 2023 року № 060/48-647 обсягом на 8 арк. На поштовому конверті стоїть начебто дата її офіційної відправки нам 27.10.2023, а ось з поштової скриньки ми забрали його лише 07 листопада поточного року.

І. Про отримання відповіді директору КП «Київкульткластер» від 26 жовтня 2023 року

Отримана відповідь включає лист за підписом директора КП Дениса Хомича обсягом на 2 арк., відповідь ФОП з технічного нагляду Кудряшова Є. М. обсягом на 1 арк., акт виїзду на об’єкт за підписами 6 осіб від 11.10.2023 обсягом на 1 арк. та фото даху і стелі будівлі на 4 арк.

У відповіді було визнано, що під час огляду даху будівлі на ньому зокрема були виявлені вздуття, тріщини рубероїду та поглиблення біля флюгарки, де збиралася дощова вода. Тобто було виявлено місце неякісного проведення робіт, через який протягом всього цього часу вода потрапляла до самої мінеральної вати. Актом про усунення виявлених недоліків (дефектів) було рекомендовано обробити вузли перемикання бітумною мастикою, усунути вздуття рубероїду з тильної сторони шахти виходу на покрівлю.

У відповіді було повідомлено, що після здійснення підрядними організаціями заходів на виконання зазначеного Акту КП «Київкульткластер» направив листи від 12 вересня поточного року ТОВ «Інтеграл Буд-Стандарт», ТОВ «Ж. О. К.» та ФОП Кудряшов Є. М. про надання інформації щодо вжитих ними заходів. У відповіді до директора КП від 27.09.2023 № 8 Євген Кудряшов поінформував, що зі слів підрядної організації роботи ними виконані у повному обсязі і запропонував провести повторне засідання комісії з перевірки виконання цих робіт з направленням замість себе іншої особи технічного нагляду. Фактично Євген Кудряшов самоусунувся від виконання своїх професійних обов’язків і об’єктивність його підпису викликає сумнів.

ІІ. Про зауваження до отриманих документів про проведення повторної перевірки 11 жовтня 2023 року

11 жовтня поточного року комісія у складі Коропа Л. М., головного інженера КП, Горбач О. М., провідного інженера ККК «Краків», Русінов Т. В. чи Ф., заступника директора ТОВ «Інтеграл – БудСтандарт», Будяк М., головного інженера та Шевченко С. виконроба ТОВ «Ж. О. К.» зафіксувала 4 результати перевірки з проведенням відповідної фотофіксації. При цьому вони суперечать один одному. Спочатку відмічається, що зауваження від 01 серпня поточного року були усунені – під час огляду покрівлі кінотеатру «Краків» зовнішніх пошкоджень не виявлено, зафіксовані виїзною комісією від 01.08.2023 зауваження були усунені, на третьому поверсі під підвісною стелою крапельного просочування води не спостерігається. А під час повторної перевірки фіксується вже відсутність щільності з покрівлею у місцях прокладання на ній декількох нових смуг рубероїду і нічого не пропонується на усунення цього нового дефекту робіт на даху будівлі. Тобто у отриманій відповіді 3-и дефекти визнаються усунутими, а зазначений дефект вперше наведений без вжиття заходів на його усунення. Виникає запитання – коли і як від буде усунутий для припинення потрапляння води під рубероїди ?

І як зажди у таких відповідях директором КП не надаються дати та номера реєстрації його вихідної документації. Є зауваження і до самого Акту від 11.10.2023 – замість прізвищ з іменами та по-батькові членів комісії надані лише їх прізвища з ініціалами. А у 2-х членів комісії від ТОВ «Ж. О. К.» надані лише прізвища та ініціали імен. Також чомусь навпроти Шевченка С. стоїть галочка і зовсім не виключений підпис документа іншою невідомою особою. Це ще не все – такої посади як провідний інженер ККК «Краків» взагалі не існує. У незаконному штатному розпису КП «Київкульткластер» є лише такий структурний підрозділ як культурний кластер «Краків» і посада працівника має надаватися виключно у рамках посад комунального підприємства, а не його структурного підрозділу.

Ось таку дивну відповідь ми отримали від юридичної особи. яка в порушення законодавства у сфері культури експлуатує будівлю колишнього кінотеатру з загрозою можливої надзвичайної ситуації для його відвідувачів. Та й сам Акт також можна вважати складеним з недотриманням вимог його оформлення, що викликає сумнів у його чинності.

ІІІ. Про певні висновки після опрацювання отриманої відповіді директора КП «Київкульткластер»

1. Отримана відповідь директора КП «Київкульткластер» ще раз підтвердила наші побоювання про початок руйнівних процесів на даху будівлі колишнього кінотеатру. Адже вся мінеральна вата під бітумом з рубероїдами була повністю заповнена дощовою водою після проведення так званих ремонтних робіт на даху першим виконавцем робіт ТОВ «Інтеграл – БудСтандарт» і всі ці роки вона вичавлюється під тиском вниз при теплій погоді. Внаслідок цього запущені процеси загнивання мінвати, корозії залізобетонних конструкцій і відповідно можливої надзвичайної ситуації. Коли вона може трапитися сказати не можна – через рік, 5 років чи більше, бо це невідомо усім нам.

2. Зараз ми дізналися про ще один недолік (дефект) на даху після проведення цих так званих ремонтних робіт. На частині площі покрівлі між нею та новим смугами рубероїду відсутня щільність, простіше кажучи вони були неналежно прокладені і між ними є щілини для затікання туди дощової води. Через ці щілини увесь цей час вода потрапляє на бітумну частину покрівлі і вона поступово руйнується. Тобто на даху ми маємо вже 2 зони руйнувань рубероїдно- бітумну і мінвати. У прохолодну та холодну пори року ніяких прорікань на ньому не відбувається, а ось у теплу пору року воно відновлюється, що навмисно не бажають помічати експлуатанти цієї будівлі і вживати ефективні дії для їх припинення.

Доводиться констатувати проведення підрядними організаціями лише косметичних заходів, а сама ситуація після 11.10.2023 залишається незміною, тобто критичною.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»