Main menu:

Про проведення конференції жителів за місцем проживання в межах території діяльності ОСН «КМ «Русанівка» 25 листопада 2023 року

 

16.12.2023

Відповідно до вимог законодавства про органи самоорганізації населення 25 листопада 2023 року нами була проведена чергова щорічна звітна конференція жителів за місцем проживання в межах території діяльності ОСН «КМ «Русанівка». На ній були затверджені звіт нашої роботи станом на дату проведення цієї конференції та план роботи ОСН на 2024 рік.

Звіт за роботу у поточному році викладено на 22 стор. і містить 12 пунктів. Робота до 25 листопада поточного року була проведена різноманітна і для полегшення ознайомлення з ним була вжити нумерація окремих напрямів нашої діяльності. Наша конкретна діяльність з вирішення актуальних для русанівців проблем місцевого значенні висвітлені у пунктах 4-11 звіту. На дату проведення цієї конференції жителів було досягнуто 11 позитивних результатів та кроків, які увійшли до нашого звіту.

Особливість оформлення пакету документів про її проведення полягає у тому, що у цьому році ОСНи за рішенням Київської міської ради від 13 липня 2023 року № 6900/6941 «Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо забезпечення ефективного функціонування органів самоорганізації населення в місті Києві» перейшли від компетенції департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації (КМДА) до сфери управління секретаріату Київської міської ради. Тому ми вперше його направили з відповідним супроводжувальним листом від 11 грудня 2023 року № 32 до заступника міського голови – секретаря Київради і він має бути розглянутий створеним у його структурі відділом з питань діяльності органів самоорганізації населення.

Звертаю увагу, що цю конференцію жителів за місцем свого проживання ми провели на виконання Закону України «Про органи самоорганізації населення» (стаття 4 частина 1, стаття 5 частина перша пункти 1 та 2, стаття 18 частина 2), Положення про секретаріат Київської міської ради (стаття 2, стаття 4 пункт 91), затвердженого рішенням Київської міської ради 13 липня 2023 року № 6902/6943, та Положення про орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 925 від 19 липня 2007 року «Про реєстрацію органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка». Таке правове посилання важливе тому, що у положенні про відділ з питань діяльності органів самоорганізації населення управління секретаріату Київради в порушення нашого базового Закону України «Про органи самоорганізації населення» і Положення про секретаріат Київської міської ради передбачається перевірка документів за результатами зборів (конференцій) з питань ініціювання створення та діяльності органів самоорганізації населення і ця норма є неправомірною (розділ 3, пункт 3.1 підпункт 3.1.7 Положення). До речі, це Положення було затверджено розпорядженням заступника міського голови – секретаря Київської міської ради 25 жовтня 2023 року № 298 знову ж таки з порушенням зазначених у ньому ще інших правових норм цим основним актам законодавства.

Як відбуватиметься взагалі співпраця ОСНів міста з цим структурним підрозділом секретаріату Київради на цей час невідомо, адже лише після здійснення представницькою владою низки дій у жовтні поточного року де-факто з листопада 2023 року відбувся перехід до нового для ОСНів органу влади і ним поки що не вжито дій з організації такої співпраці.

Супроводжувальний лист з пакетом 4-х документів 14 грудня 2023 року було віднесено на Хрещатик, 36 і кинуто у скриньку Київради для юридичних осіб.

До кінця цього року продовжимо роботу з сприяння вирішенню як низки інших актуальних для русанівців питань, так і окремих проблем мешканців за їх зверненнями до нас.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»