Main menu:

Про проведення конференції жителів за місцем проживання в межах території ОСН «КМ «Русанвака» щодо його діяльності 03 лютого 2024 року

 

9.02.2024

03 лютого 2024 року нам довелося фактично вдруге провести конференцію жителів за місцем проживання за новою процедурою, передбаченою рішенням Київради від 23 березня 2023 року.

На її виконання 04 січня поточного року до Київської міської ради по електронній пошті мною було направлено повідомлення про скликання на цю дату конференції жителів за місцем проживання з питань діяльності ОСН «КМ «Русанівка» за 2023 рік (лист №1) і на електронну пошту ОСН 11 січня поточного року було отримано відповідь Київради за підписом керуючого справами її секретаріату Євгена Ситніченка про узгодження її проведення у вказаний строк 03 лютого поточного року (лист № 225-СК-203). В день засідання ОСН 25 січня поточного року нами була отримана паперова копія цього електронного документа на мою домашню адресу як її ініціатора.

В умовах воєнного стану значно ускладнилася проблема її проведення, адже на цей час 5 делегатів виїхали за кордон, 2 делегата знаходяться у ЗСУ, 3 делегата просили їх звільнити від виконання ними цих обов’язків і ще частина делегатів не могли бути присутніми на цій конференції з різних причин. Ця проблема відповідно до підпункту 10 пункту 2.1 розділу ІІ Положення про ОСН «КМ «Русанівка» була вирішена на нашому засіданні 25.01.2024 шляхом уточнення загального та персонального складу її делегатів з 34 осіб як складової частини організації проведення зазначеної конференції, що дозволило її визнати правомочною за результатами їх реєстрації для прийняття ними на ній відповідних рішень.

У конференції взяли участь 19 делегатів з них і запрошений представник секретаріату Київської міської ради. Тобто був кворум і вона була визнана ними правомочною для прийняття передбачених законодавством рішень.

На конференції жителів за місцем проживання були прийняті як звичні рішення (затверджені звіт вже за повний 2023 рік та план нашої роботи без змін до нього фактично вдруге на 2024 рік), так і нове рішення. Делегати конференції підтримали ініціативу ОСН «КМ «Русанівка» про внесення низки змін до 5 норм нашого Положення щодо усунення з його тексту КМДА на виконання рішення Київради від 23 березня 2023 року, уточнення у ньому переліку актів законодавства про органи самоорганізації населення і деяких питань проведення конференції жителів за місцем проживання. Ними було доручено ОСН «КМ «Русанівка» здійснити державну реєстрацію цих змін до Положення про орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва в установленому законодавством порядку. Рішення конференції про внесення змін до нашого Положення відповідає вимогам Закону України «Про органи самоорганізації населення» та підпункту 4 пункту 3.2 розділу ІІІ цього Положення і відповідно воно є правомочним. Ці зміни значно покращать нам проведення у подальшому цих конференцій і ми сподіваємося на їх успішну державну реєстрацію.

Ми вважаємо проведену, хоча і вдруге, конференцію жителів за місцем проживання щодо нашої діяльності такою, що відповідає новим вимогам зазначеного рішення Київради з проведення цих конференцій і сподіваємося на позитивну реакцію її секретаріату.

Ми оперативно оформили відповідний пакет документів – супровідний лист з необхідними додатками до нього і 07 лютого поточного року направили до секретаріату Київради. Зараз воно розглядається управлінням з питань розвитку місцевого самоврядування, механізмів прямої демократії та цифрової трансформації секретаріату Київської міської ради і очікуємо його реакцію. І після її отримання тоді ми зможемо отримати належне фінансування нашої діяльності і вже перейти до розгляду проблемних питань життя русанівців.

Вся ця робота з листопада 2023 року по 03 лютого 2024 року зайняло багато часу і тепер треба його надолужувати на здійснення дій в інтересах русанівців.

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту та секретар ОСН «КМ «Русанівка»