Main menu:

Про участь у заході Київської міської державної адміністрації «Майстерня майбутнього «Спроможне громадянське суспільство як фундамент розвитку столиці» 06 лютого 2024 року

11.02.2024

06 лютого 2024 року як представник ОСН «КМ «Русанівка» на запрошення департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації (КМДА) взяв участь у заході з обговорення бачення проєкту нової редакції міської цільової програми «Сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Києві на 2025-2027 роки», яке відбулося у її колоній залі з 15.30 до 20 год. за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні у рамках досить незвичного заходу – майстерні майбутнього. Участь у ньому взяли різні інститути громадянського суспільства і, зокрема, серед них 5 органів самоорганізації населення.

Про офіційну частину відкриття заходу розказано у розміщеній 07 лютого поточного року статті «Як посилити співпрацю влади та киян: у КМДА обговорили пропозиції» на шпальтах газети «Вечірній Київ».

Після офіційної частини заходу розпочалася робота його учасників за круглими столами і я, зокрема, отримав своєрідне направлення на круглий стіл № 5. За списком у ньому мали зібратися 24 учасника, але врешті-решт були присутніми 15 осіб з списку і 2 особи поза цього списку.

Була запропонована така схема роботи – учасники столу були розбиті на міні групи з 4-5 осіб і вони спільно напрацьовували свої пропозиції до проекту цієї програми шляхом заповнення 5 карток. Нашою міні-групою було заповнено 7 карток своїх пропозицій і в цілому від нашого круглого столу вже 15 карток. До них зокрема увійшли мої пропозиції з включення до нього окремими розділами питань громадських рад та волонтерських організацій і головне для мене питання розширення повноважень органам самоорганізації населення у сфері деяких управлінських функцій. Скільки всього було напрацьовано карток з 5 круглих столів так і невідомо, адже ніхто з організаторів про це не повідомив учасників заходу.

Через 2 дні знайшов на сторінці ПРООН в Україні допис «Яким має бути майбутнє громадянського суспільства в Києві та його співпраця з органами місцевого самоврядування на наступні три роки?».

У ньому серед 6 висновків проведення цього заходу було зазначений для мене як представника ОСН головний висновок – органи самоорганізації населення потребують розширення повноважень.

Тому свою участь у цьому заході вважаю корисним, оскільки мені вдалося порушити кілька важливих питань для підготовки проекту зазначеної програми. Після його проведення виникає стандартне для таких заходів питання до їх організаторів – як саме зазначені висновки будуть розглянуті департаментом суспільних комунікацій КМДА при опрацюванні ними до червня поточного року проєкту нашої міської цільової програми. Це питання також стосується і секретаріату Київської міської ради, до сфери управління якого ми увійшли нещодавно з березня 2023 року. Тепер будемо очікувати дії цих органів міської влади з розгляду зазначених висновків заходу при її опрацюванні.

Підготовка проекту нової редакції міської цільової програми «Сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Києві на 2025-2027 роки» так би мовити стартувала і попереду її обговорення у КМДА, секретаріаті Київраді і її постійних комісіях.

Тому буду по можливості відслідковувати перебіг його розгляду і розміщати на вебсайті ОСН «КМ «Русанівка» і групі мережі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки» відповідну інформацію.

Без посилення самоорганізації населення неможливе де-факто функціонування міського самоврядування в інтересах киян – на цьому стою і стоятиму далі.

Фото круглого столу № 5 заходу долаю.

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайті та секретар ОСН «КМ «Русанівка»