Main menu:

Про отримання відповідей від 2-х адресатів на лист ОСН «КМ «Русанівка» щодо незаконності розміщення тимчасової споруди поруч з трансформаторною підстанцією

 

10.05.2024

Продовжую надавати інформацію на цю тему.

ОСН «КМ «Русанівка» протягом 8 – 9 квітня поточного року направив керівникам міських органів влади та Дніпровського району міста такі 5 звернень:

– начальнику управління Держенергонагляду у м. Києві Гриценку М. П. щодо вжиття передбачених законодавством про електричну енергію заходів із здійснення оператором системи розподілу ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» демонтажу павільйону кав’ярні «Кавка» (від 04.04.2024 № 5);
– директору ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» щодо здійснення на виконання акту – припису від 30 січня 2024 року остаточного демонтажу павільйону кав’ярні «Кавка» (від 04.04.2024 №6);
– начальнику Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві Сергію Кривошликову щодо вжиття передбачених законодавством про пожежну безпеку дій з примушення власнику здійснити демонтаж незаконно розміщеної впритул до трансформаторної підстанції цієї кав’ярні (від 04.04.2024 №7);
– Київському міському голові Кличку В. В. щодо вжиття дій з примушення власнику здійснити демонтаж незаконно розміщеної впритул до трансформаторної підстанції цієї кав’ярні (від 05.04.2024 №8);
– в. о. першого заступника голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Шевченко О. В. щодо вжиття дій з примушення власнику здійснити демонтаж незаконно розміщеної впритул до трансформаторної підстанції цієї кав’ярні (від 05.04.2024 №9).

На цей час нами отримані відповіді від 2-х адресатів, які хочу висвітлити у цій статті.

І. Про отримання відповіді Департаменту територіального контролю Києва КМДА від 24 квітня 2024 року

На виконання доручення заступника голови КМДА Петра Пантелєєва від 10.04.2024 №13169 цим департаментом КМДА в межах наданих йому повноважень був розглянутий наш лист до міського голови Віталія Кличка від 05.04.2024 № 8 щодо демонтажу тимчасової споруди біля трансформаторної підстанції обсягом на 2-х аркушах, яка була розміщена впритул до неї з порушенням чинного законодавства за дещо дивною адресою свого розташування: Русанівська набережна, 8. Лист – відповідь отриманий за електронним підписом заступника директора цього департаменту Костянтина Чіріна.

Головний спеціаліст – інспектор з благоустрою департаменту ТКК КМДА провів 16 квітня поточного року виїзну перевірку і вніс припис № 202401063 шляхом наклеювання на споруду вимоги про усунення порушення Правил благоустрою міста шляхом надання дозвільної документації на її розміщення.

Згідно з автоматизованою системою даних КП «Київблагоустрій» КМДА на цей припис департаменту КМДА надано копію інформаційного талону № 02553 як додатку до договору пайової участі в утриманні об’єкту благоустрою на розміщення тимчасової споруди від 16.11.2023.

Департамент КМДА повідомив, що не проводить демонтаж тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, власники яких сплачують пайові внески до міського бюджету.

Викають кілька питань до отриманої інформації, які дещо не узгоджуються між собою.

Протягом минулого року департамент містобудування та архітектури КМДА (Київмістобудування КМДА) двічі укладав з ним договори пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою за призначенням об’єкту саме як пункт вторсировини: від 16.05.2023 № 02553-23/23 з наданням інформаційного талону від 08.06.2023 на термін до 02.09.2023 та від 21.08.2023 № 02553-23/24 з наданням талону на термін дії до 02.12.2023. Якщо співставити наведені дати між собою, то можна припустити, що договір на зазначений інформталон стосується розміщення ТС під вказаний пункт вторсировини, адже договір на його нове функціональне використання як заклад швидкого харчування (№4/3011) був укладений двома сторонами лише 16 лютого 2024 року. Не можна не зауважити, що сама кав’ярня «Кавка» не відповідає цим вимогам, що фактично є порушенням вже цього договору. Ще не можна не відмітити – один департамент надає інформаційний талон, а інший департамент укладає з підприємцями зазначені договори.

У нашому випадку власник споруди скоріш за все надав цьому департаменту КМДА вигідний для нього договір пайової участі, але про це ми можемо лише здогадуватися. Перевірити чомусь цю інформацію на відповідність використання цієї споруди існуючим реаліям його посадовці забули зробити, а саме звернутися до Київмістобудування КМДА з відповідним зверненням. Мабуть ми мали подякувати за таку інформацію департаменту ТКК, якби нами не було раніше вивчено хронологію укладання протягом 2023 року з власником споруди цих договорів іншим департаментом КМДА. Мені здається, що тут пахне корупцією, але органи влади навряд будуть так розглядати ці махінації і відповідно вживати дій з їх протидії.

ІІ. Про отримання відповіді ГУ ДСНС України у м. Києві від 24 квітня 2024 року

Водночас з відповіддю департаменту територіального контролю КМДА ми отримали відповідь Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 24.04.2024 №71 01-2888/71 на наш лист до них від 04.04.2024 № 7.

Нагадаю, у своєму листі до них ОСН «КМ «Русанівка» звернувся з проханням вжити передбачені законодавством про пожежну безпеку дії з примушення власнику здійснити демонтаж незаконно розміщеної впритул до трансформаторної підстанції цієї кав’ярні. Тобто ГУ мало звернутися до власника та балансоутрмувача ТП ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» через незаконність встановлення тимчасової споруди впритул до цієї постанції з листом про її демонтаж.

Натомість на початку відповіді нам повідомили, що демонтаж тимчасових споруд не належить до компетенції ГУ ДСНС України. що дивує своєю непрофесійністю.

Далі викладено звичайний набір норм різних актів законодавства у звичайному бюрократичному стилі. І ось у лише останньому абзаці викладена конкретна інформація, яку навмисно викладу для ознайомлення:

«… З метою упередження виникнення надзвичайної ситуації та недопущення негативних наслідків Головне управління звернулося листом 27.12.2023 № 71 01-8459/71 01 до Київської міської державної адміністрації з проханням розглянути у межах компетенції звернення громадянки С. Задорожної від 21.12.2023 по суті із прийняттям відповідних рішень згідно чинного законодавства. …». А тут увага ключова інформація в кінці цього абзацу: «Станом на 24.04.2024 відповідь на вищезазначений лист до Головного управління не надходила.».

Парадоксально, але головне управління не отримувало відповідь від КМДА протягом … 4 місяців і їх це не турбувало взагалі. А якби, не дай боже, щось там трапилося, хто тоді був би винний у цьому ? Невже не можна було комусь з головного управління під’їхати на це місце і все побачити безпосередньо ? А чому взагалі головне управління само не зверталося протягом цього часу до міської виконавчої влади ? Може справа у дещо іншому – навмисно нічого не робити навіть після нашого листа до них. Чомусь мені здається. що така бездіяльність містить ознаки корупції, бо невиконання його працівниками своїх посадових обов’язків пояснити інакше неможливо.

Складається гірке враження, що власник цієї тимчасової споруди «вміє» домовлятися з відповідними міськими владними інстанціями і тому продовжує у цьому місці свій бізнес в порушення законодавства, зокрема, у сфері пожежної безпеки.

ІІІ. Про не отримані на цей час відповіді інших адресатів

Від 5 адресатів відповіді станом на 10 травня 2024 року ми отримали лише від 2-х з них, про які я зазначив вище.

А ось інші адресати цього не зробили – управління Держенергонагляду у м. Києві, само ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» і наша Дніпровська райдержадміністрація м. Києва. Від міського голови до нас прийшла відповідь Департаменту територіального контролю КМДА і за такою логікою ми мали отримати відповідь ще й від Київмістобудування КМДА, якою нам не було надано. При цьому пройшло трохи більше місяця і кількох днів з дат наших листів до них. Тому продовжуємо їх чекати і тоді будемо визначатися з нашими можливими діями, адже кав’ярня продовжує успішну для себе свою господарську діяльність всупереч вимогам законодавства.

Про дальшу ситуацію з її незаконним розміщенням впритул до транспортної підстанції буду повідомляти на вебсайті ОСН «КМ «Русанівка» і у групі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки».

Олександр Чунаєва,
головний редактор вебсайту та секретар ОСН «КМ «Русанівка»