Main menu:

Як на Русанівці святкували Масляну (Масницю)

На Русанівці 26 лютого 2012 вперше з часу початку її будівництва святкували проводи Зими та зустріч Весни, яке проводилося під патронажем Благодійного фонду Олеся Маляревича за участі партнерів – Муніципального театру “Київ” та ОСН “Комітет мікрорайону “Русанівка”. На свято прийшло багато русанівців з маленькими дітьми, що, безумовно порадувало його організаторів. Вже стає традицією проводити такі свята у центральній частині нашого парку – поруч з альтанкою.

Свято розпочалося о 12 год. Ведучими свята, як заведено за народними традиціями, були Маланка та Гриць. Відкрила свято переможниця Караоке на Майдані. Далі було несподівано для багатьох виконання обряду Колоди-Коляди, за яким коли хтось з хлопців не одружувався, а дівчина не виходила заміж, їх карали колодою. За цією давньою традицією на неодружених хлопців вішали прикрашену колоду, а якщо він не обіцяв одружитися, її з нього не знімали. До колод справа не дійшла і хлопці відкупилися танцями.

Наступний конкурс – конкурс русанівських господинь на куштування приготовлених ними млинців не був масовим. Але куштування було проведено і двом господиням були вручені дві сучасні сковороди, що викликало у них масу позитивних емоцій.

Поруч відбувалися спортивні забави – підняття колод та перетягування канату, де змагалися чоловіки. Так, у перших змаганнях переможець зміг 22 рази підняти ці колоди. Зокрема у ньому участь прийняв Сергій Обухов, член комісії Комітету.

Маланка та Гриць активно веселилися з русанівцями в різних іграх і забавах, а клоуни забавлялися з малечею. Їм допомагали дівочий фольк-гурт “Перлинки”.

Яке свято Масниці без пригощання млинцями та гарячим чаєм, що дуже порадувало присутніх. І цей подарунок було зроблено русанівцям безкоштовно протягом всього свята першим рестопабом Києва “Королі” (адреса – вул. Микільсько-Слобідська, 1а).

Завершилося свято спаленням опудала зимової баби Мари на берегу коси неподалік від альтанки, під час якого відбулася передача влади Весні. Всі дружно зробили хоровод біля костру і пораділи її майбутньому приходу.

Під час дійства всім бажаючим роздавався перший випуск інформ-листку “Наш дім – Русанівка”, видавцем якого стала громадська організація “СК Юніор Русанівка”. До речі, це стало першим інформаційно-тематичним виданням про Русанівку.

Не все вдалося на святі зробити організатором із задуманого, але головне – воно вдалося і люди його запам’ятали. Важливо ще й те, щоб таким чином на Русанівці почалися відроджуватися культурні традиції.

ОСН “Комітет мікрорайону “Русанівка” буде активно підтримувати у цьому  Благодійний фонд Олеся Маляревича, інших меценатів та акторів Муніципального театру “Київ”.  Русанівська громада має прокинутися після надзвичайно довгої сплячки і почати рухатися до культурно-духовного відродження. Спільними зусиллями ми маємо підняти на новий рівень нашу громаду.

Від Комітету участь у святі прийняли Олександр Чунаєв, Галина Корецька та Сергій Обухов.  Фотознімки свята Масниці розміщені на нашому сайті.

 

Олександр Чунаєв

27.02.2012

Початок свята

Маланка та Гриць

Переможниця Караоке на Майдані

Переможець зміг 22 рази підняти ці колоди

Проводи зими

Спалення Мари

Члени оргкомітету свята

Члени Комітету "Русанівка"