Main menu:

На Русанівській набережній вночі 1 червня поставлено кіоск або як відбулася чергова рейдерська атака

 

02.06.2012

1 червня вночі о 4 ранку рейдерським шляхом було вставлено кіоск безпосередньо на зелену зону перед будинком за адресою: вул. Ентузіастів, 24/51. На місце були викликані голова Комітету мікрорайону «Русанівка» Андрій Нєстєрков та секретар Комітету Алла Поплавська, які разом з оперативним нарядом міліції до 6 ранку складали відповідний протокол. Кіоск так поспішали встановити, що він поставлений косо.

Перша спроба його встановлення відбулася 8 травня увечері, коли завдяки рішучим діям керівництва Комітету та русанівців за участі оперативного наряду міліції з 21 год. 30 хв. до 23 год. вдалося зупинити встановлення саме цього кіоску. Розрахунок робився рейдерами на те, що напередодні свята люди будуть вже знаходитися дома і ніхто не зможе дати відсіч загарбникам.

21 травня представник власника кіоску, між іншим, житель Русанівки, Реміз Дмитро Євгенійович прийшов поспілкуватися з керівництвом Комітету для вивчення нашої позиції з відповідними документами. Завдяки цьому ми отримали інформацію про цього власника і повідомили його представнику про неможливість надання Комітетом згоди на встановлення зазначеного кіоску. Ми звернули його увагу, що встановлення тимчасової споруди на зелену зону є порушенням природоохоронного законодавства, і він має провести перемовини з цього питання з керівництвом ОСББ «Аскольд» для відповідного узгодження, адже ця зелена зона внесена до кадастрової території об’єднання.

Як з’ясувалося сьогодні, інформація представника власника кіоску про начебто отримання згоди керівника колишньої поліклініки сімейного лікаря, а зараз Центру, на відвідування у ньому туалетів працівниками кіоску не відповідають дійсності і, більш того, подібне ним не передбачається. Доводиться дивуватися майстерності цих ділків брехати співрозмовникам заради власного збагачення.

Після цієї невдалої розмови для представника рейдера через кілька днів у кінці травня відбулася друга спроба встановлення кіоску, але знову не була успішною.

На жаль, третя спроба рейдерів 1 червня вдалася і тепер нас очікує важка боротьба за його вилучення з цієї території.

Згідно з отриманими документами суб’єктом господарювання є фізична особа – підприємець на єдиному податку Вдовенко Віталій Вікторович за юридичною адресою: вул. Березняківська, 24, кв.110,02152. Довідка про функціональне призначення тимчасової споруди (серія ТС № 72) підписана заступником начальника Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення (далі – Головне управління) Оксаною Шрамченко. Довідка видана 23.03.2012 з терміном дії до 01.01.2015, тобто рейдер збирається формально господарювати 2 роки 9 місяців, а насправді залишитися на цій території назавжди. Вона погоджена начальником Головного управління С. Голубовим 21 березня 2012 року.

Функціональне призначення об’єкту – продаж продовольчих товарів з тютюновими виробами, пивом, алкогольними та слабоалкогольними напоями. Таке призначення на практиці означає появу ще однієї алкогольної точки з масою відповідних проблем для мешканців найближчих двох житлових будинків. Кіоск немаленький – площею 30 кв. м. У довідки визначений такий режим роботи – з 9.00 до 20.00. І тут чергова нестиковка – на кіоску вивіска «ЯКІСНІ ЦІЛОДОБОВО ПРОДУКТИ». Якщо вивіска відповідає дійсності, то це означатиме ще й порушення конституційних прав громадян на відпочинок та дозвілля.

Паспорт прив’язки тимчасової споруди від 2011 року погоджений КО «Інститут генерального плану м. Києва» (заступник начальника І. Бондар, начальник відділу Т. Макагон і виконавець Ю. Самоцвєтов). Важливим моментом у ньому є особливі вимоги. Надаємо витяг з цих вимог:

«Оформлення дозвільної документації та земельно-правові питання, пов’язані з розміщенням та експлуатацією об’єкту, мають бути вирішені згідно чинного законодавства.

Паспорт набуває чинності з моменту отримання зазначених погоджень.».

Копії цих погоджень не були надані Комітету під час зустрічі 21 травня і відповідно до вищезазначених особливих вимог паспорт не набув чинності та не може вважатися офіційним документом.

Не менш цікавим у ньому є визначення самого об’єкту – торговельний павільйон з продажу продовольчих товарів. Як бачимо, тип об’єкт у паспорті не узгоджується з типом об’єкту – кіоском у довідці.

Разом з тим у цих двох документах є одна спільна деталь – адреса розташування. Вона чомусь визначена так – на розі вул. Ентузіастів та Русанівської набережної (як у довідці), хоча на схемі до паспорту розташування кіоску чітко показано на земельній ділянці ОСББ. Хто живе на Русанівці, той знає, що вул. Ентузіастів двічі виходить на Русанівську набережну. І тому дивує таке формулювання у документах Головного управління та Інституту.

Головним управлінням в особі заступника його начальника – начальника управління ринків та побуту Шрамченко О.Г. та ФО-П Вдовенком В.В. (надалі – Платник) укладено договір про сплату пайової участі (внеску) власника тимчасової споруди (малої архітектурної форми) в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва № 037-01/36 від 21 березня 2012 року. І тут, зокрема, не зрозуміло – яку ж посаду займала пані Шрамченко: чистого заступника начальника  Головного управління – чи заступника начальника Головного управління через дефіс ?

Згідно з договором сплата пайової участі становить у період з 01.03. до 01.06.2012 становить 23148 грн. (без ПДВ). Строк дії договору становить 6 місяців з дня його укладання, а по відношенню сплати Платником пайової участі – до повного виконання ним своїх зобов’язань. Фактично термін сплати завершився учора і з врахуванням застосування коефіцієнту 1,00 стає зрозумілим така поспішність та зухвалість у встановленні кіоску.

Про це, що напад заздалегідь готувався, свідчить такий факт який зафіксований на наших фото. Перед захопленням увечері з боку вул. Ентузіастів стояв автомобіль Фольксваген (номер АА 6307 ІМ), який виконував функції спостереження і можливо визначення моменту нападу. А вже після нього він постав на тротуарі перед огорожею навпроти кіоску з новою функцією – охорони кіоску від можливих пошкоджень.

Підсумовуючи аналіз наданих документів, можна зробити такі висновки: паспорт не чинний, а у довідці адреса розташування надана неточна і є запитання щодо зазначеної  посади Шрамченко. Тому встановлення кіоску на кадастровій території ОСББ вважаємо рейдерським захватом як конкретної території, так й частини зеленій зони мікрорайону.

Комітет зразу включився до протидії цьому рейдеру. Вже вдень 1 червня голова Дніпровської райдержадміністрації Олександр Шевчук, перший заступник РДА Сергій Кравченко, заступник голови КМДА Михайло Кучук були проінформовані про незаконне встановлення кіоску. Інформація також була оперативно надана до чергового Головного управління контролю за благоустроєм. 2 червня під час відкриття бульвару Давидова у присутності русанівців ми звернулися до голови КМДА Олександра Попова з проханням терміново вжити заходів щодо зняття цього об’єкту  і ним було підтримано наше звернення та обіцяно позитивно його вирішити. На черзі – відповідні звернення Комітету до посадовців міста.

Наша позиція в цьому питанні чітка – ні захопленням території Русанівки. Ми на цьому стоїмо і будемо її відстоювати до кінця. Ми вживатимемо рішучих дій для протидії загарбникам і за підтримки русанівців зможемо їх здолати.

Фотознімки події додаються.

Олександр Чунаєв,

заступник голови Комітету мікрорайону «Русанівка»

на громадських засадах