Main menu:

На Русанівській набережній продовжується рейдерство

 

16.06.2012

14 червня поточного року продовжилися рейдерські дії на Русанівській набережній навпроти житлового будинку за № 24/51 з боку власника та орендаря незаконного кіоску. Нагадуємо, що 1 червня з третьої спроби був незаконно встановлений кіоск навпроти зазначеного житлового будинку. Цей факт висвітлено нами у попередній публікації.

Кіоск встановлено на балансовій території ОСББ «Аскольд» всупереч рішенню звітно-виборних зборів його членів від 24.03.2012р., на якому було прийнято рішення не надавати згоду на встановлення нової споруди. При цьому власник та орендар кіоску роблять вигляд, що це їх не стосується. Адже у єдиному дозвільному центру на лівобережжі, за їх словами, було надано добро на встановлення їх споруди і для них цього достатньо.

Зранку 14 червня на територію ОСББ «Аскольд» були завезені цегла та пісок для проведення робіт з облаштування входу до кіоску, хоча це питання не було узгоджено з цим об’єднанням і є прямим порушення його прав на користування своєю балансовою територією. На місце події була терміново викликана телевізійна група Першого національного каналу українського телебачення, яка зняла відповідний репортаж. Незважаючи на це, наймані орендарем працівники протягом 14-15 червня здійснили облаштування входу до кіоску безпосередньо на території  ОСББ. Тобто, у ці дні відбулася рейдерське «освоєння» чужої території в приватних інтересах.

Наступного дня відповідний репортаж «МАФи атакують: попри заборони кіоски й далі встановлюють» був показаний у новинах каналу о 15 год. і розміщений на його веб-сайті о 16:33 (додається). На жаль, інтерв’ю з головою ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» Андрієм Нєстєрковим не було продемонстровано телевізійниками у повній мірі і, окрім того, помилково представили представником ОСББ.

Під час цих подій мені вдалося з’ясувати досить цікаві факти.

Реміз Дмитро Євгенійович уклав з Вдовенко В.В. договір оренди на користуванням цим кіоском на термін з 5 січня 2012 року до 5 січня 2013 року, тобто є орендатором зазначеної споруди. Саме Реміз Д.Є. буде здійснювати господарську діяльність і тому стає зрозумілим його така особиста наполегливість у терміновому відкритті цього бізнесу.

За інформацією керівництва ОСББ «Аскольд» відділом з питань реклами та тимчасових споруд (керівник Каплун Д.В.) Київголовархітектури був виданий тимчасовий ордер за № 00279-11 від 02.11.2011 на становлення кіоску на місці раніше знесеного. Але Головне управління містобудування та архітектури КМДА повідомило голові правління цього ОСББ, що «ордерів на розміщення тимчасових споруд за адресою: Русанівська набережна, 24/52 не видавало» (надаю витяг з листа).  Із репортажу стало відомо, що іншим Головним управлінням КМДА, а саме контролю за благоустроєм, зазначеним особам було надано дозволу на встановлення кіоску меншої площі і на місці раніше демонтованої споруди.

На жаль, всі ці дії відбувалися без попереднього інформування Комітету, що дозволило б уникнути конфліктної ситуації і нанесення шкоди зеленим насадженням на цій території. Співпраця громадськості та влади у питанні розміщення тимчасових споруд поки що не спрацьовує, але це вже стає вкрай важливим і актуальним.

Комітет мікрорайону «Русанівка» терміново звернувся із відповідними запитами відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» до начальника Головного управління містобудування та архітектури – головного архітектора Целовальника С.А. та начальника Головного управління контролю за благоустроєм Садового С.М. Про отримані відповіді буде повідомлено на нашому веб-сайті.

Зазначеними підприємцями порушуються конституційні права русанівців на гідне середовище проживання, довкілля, відпочинок та дозвілля. З метою захисту цих прав наших мешканців Комітет мікрорайону «Русанівка» тримає вирішення питання на контролі. Ми будемо протидіяти недобросовісним підприємцям і у цьому спиратимемося на нашу громадськість. Разом ми сила і перемога неодмінно прийде до нас – кіоск буде врешті-решт демонтовано.

Олександр Чунаєв,

заступник голови Комітету