Main menu:

Поки папери обертаються МАФи на Русанівці продовжують активно працювати

 

16.01.2013

Комітет мікрорайону «Русанівка» розгорнув у минулому році активну діяльність з протидії незаконному встановленню МАФів або тимчасових споруд (на мові наших службовців). Як відомо, вони надзвичайно швидко вночі встановлюються, а потім чомусь традиційно важко доводиться боротися … за їх демонтаж. І ця боротьба може тривати місяцями. При цьому ми повинні спиратися на відповідні акти законодавства, а власники можуть діяти на свій розсуд в його межах.

На нашому веб-сайті ми вже інформували про таку діяльність своєрідного мафійного бізнесмена на Русанівці Сапуна В.М. На початку вересня 2012 року ми звернулися до голови Київської міської державної адміністрації О.П. Попова про незаконне встановлення вночі з 2 на 3 вересня 3 павільйонів цього бізнесмена і досить швидко отримали відповідь від начальника колишнього Головного управління контролю за благоустроєм столиці С.М. Садового (дивись посилання http://rusanivka.org.ua/?page_id=1267). Але далі відбулося як завжди – точки відкрилися і спокійно працюють. Питання щодо законності їх встановлення залишаються без відповіді по суті і належного реагування з боку влади.

На перший погляд, ситуація з іншими 3–ма МАФами – «Єрмолинські напівфабрікати» – начебто відрізняється від вищезазначених, але по суті аналогічна (дивись теж саме посилання).

Вони розташовані за наступними адресами: бул. Давидова, 19, вул. Ентузіастів, 5/1, Русанівська набережна, 4. Останній кіоск розпочав свою діяльність останнім – з 9 листопада минулого року. Господарюючим суб’єктом цих споруд є приватне підприємство «Єрмак ЛТД», а їх власником – фізична особа-підприємець Кравченко Н.В. Його адреса – бул. Незалежності, 12, кв. 139, м. Бровари Київської обл., 07400. Контактний телефон менеджера: 095-351-37-05. Головний документ – довідка про функціональне призначення тимчасової споруди – у цих МАФах відсутній. Мабуть у своєму рідному місті він не може отримувати шалені прибутки, а на Русанівці – вдасться.

Згідно з листом колишнього Головного управління контролю за благоустроєм столиці  від 27 грудня 2012 року його працівники провели відповідну перевірку з виїздом на місце і за результатами її проведення були внесені приписи №№ 1212567, 1212568 та 1212846 з вимогою надати проектно-дозвільну документацію на розміщення зазначених споруд, а у разі її відсутності – демонтувати власними силами. Оскільки вимоги внесених приписів не були виконані, питання демонтажу буде вирішено у встановленому порядку.

Відповідь за підписом першого заступника начальника С.Я. Роменського надана за усіма бюрократичними правилами і здавалося, що за такої ситуації третій кіоск не зможе відкритися. І знову маємо знайому картину – 23 січня поточного року він розпочав свою торгову діяльність. Парадоксально – немає дозвільних документів, але у кіосках висять Куточки покупця. Вказані МАФи начебто підлягають демонтажу, але після прийняття рішень вони розгортають свою діяльність. І скільки може тривати таке посміховисько –доводиться тільки гадати.

Комітет мікрорайону «Русанівка» не буде байдужим спостерігачем і звертатиметься до органів міської влади як щодо прискорення визначення та проведення демонтажу споруд «Єрмолинські напівфабрікати», так і наведення порядку з встановленням та функціонуванням мафійних споруд.  Про свої дії ми будемо інформувати мешканців на нашому сайті.

Ми розуміємо, що Комітету доведеться долати великі труднощі і чинитиметься значний опір здійсненню зазначеної діяльності. Але ми будемо наполегливими у своїй діяльності, адже ми хочемо бачити нашу Русанівку чистою від сміття та бруду, належно прибраною і красивою. Ми сподіваємося на підтримку русанівців у наведенні порядку з встановленням та функціонуванням МАФів і саме у цьому бачимо запоруку нашого успіху.

 

Олександр Чунаєв, заступник голови Комітету,

громадський інспектор благоустрою міста