Main menu:

Існування частини парку на Русанівській набережній опинилося під загрозою ліквідації

 

11.02.2016

Власник ресторану у парку на Русанівській набережній вирішив придбати земельну ділянку під ним у приватну власність. Це стало зрозумілим після ознайомлення з проектом порядку денного засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування від 26 січня 2016 року, який нам потрапив лише нещодавно.

Згідно з ним у пункті 7.10 «Розгляд кадастрових справ (надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки)» передбачалося розглянути наступне питання (навмисно навожу його повністю):

«Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу

Товариство з обмеженою відповідальністю «ІСІДА»
Русанівська набережна, 7
площа 0,0400 га для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі закладу громадського харчування».

Як ми бачимо, ТОВ «ІСІДА» бажає придбати частину території нашого улюбленого парку відпочинку на набережній і це означає фактичну ліквідацію його частини орієнтовно між цією будівлею та початком парку з боку перехрестя Русанівської набережної та вул. Ентузіастів з боку мосту на вул. Раїси Окіпної.

Такі дії пояснюються дуже просто: земельне питання увесь весь час висіло у повітрі і  під тиском ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» не було вирішено на користь власника цього ресторану, а по-друге, у його гостей були проблеми із розташуванням своїх автівок під час відвідування вказаного закладу. Їх господарям часом доводилося ставити свої авто поруч з огорожею парку, що доводиться русанівцям постійно спостерігати через дорогу.

Ситуація, що виникла, примушує нас повернутися до подій минулого часу. По-перше, будівництво ресторану було здійснено Абдуллаєвим Вагіфом Гамза Огли в порушення чинного законодавства, про що ми маємо численні відповіді органів влади на наші звернення до них. По-друге, ми маємо поступове захоплення території парку під інтереси його власника. Територія громадського туалету складала свого часу 95, 5 кв. м. або 0,00955 га, потім згідно з технічним звітом про встановлення зовнішніх меж землекористування загальна площа земельної ділянки під будівлею ресторану склала 0,029139 га і ось під продаж планується ще більша площа. Приріст території як раз і потрібен для знищення частини парку під потреби ресторану, зокрема встановлення місця парковки автомашин відвідувачів вказаного закладу. Тим паче, що є прямий заїзд і на думку його власника створені всі для цього умови. По-третє, незрозумілі правові підстави для такого звернення зазначеного товариства до Київської міської ради. Для цього наведу частину матеріалу на цю тему з розміщеної раніше на сайті Комітету мікрорайону «Русанівка» нашої попередньої статті «Про цікаві правові трансформації колишньої громадської вбиральні та благоустрій території навколо неї».

«Рішенням Київради від 08 лютого 2007 року № 62/723 будівля була включена до Програми приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва на 2007 – 2010 роки. Через два роки рішенням Київради від 2 квітня 2009 року № 162/1218 до цієї Програми була внесена зміна, згідно з якою цей будинок підлягав приватизації із збереженням профілю – наявністю громадської вбиральні площею 22 кв. м. … Будівля була приватизована ТОВ “Ісіда”, адже її придбання здійснювалася на засадах малої приватизації шляхом викупу.

За інформацією Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації  та Головного управління Державного комітету України із земельних ресурсів у місті Києві згідно з договором купівлі-продажу нежитлової будівлі загальною орієнтовною площею 0,00955 га від 06 жовтня 2009 року, будівля за адресою: 02023, Русанівська набережна, 7 належить громадянину Абдуллаєву. Договір зареєстрований в Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна за № 9479-П від 15.10.2009 у реєстровій книзі № 189П-110.».

Як тоді ТОВ «Ісіді» може подавати документи на придбання земельної ділянки під рестораном та прилеглої до нього території парку ?  Незрозуміло.

Інформації про прийняте рішення ми формально не маємо, але за отриманим нами повідомленням постійна комісія Київради начебто прийняла 2 лютого ц.р. позитивне для власника ресторану рішення. Сам протокол засідання цієї комісії на сайті поки що не розміщено і через це ми не можемо ознайомитися з цим рішенням.

Але незалежно від цього ми маємо щонайменше початок процесу придбання частини нашого парку у приватну власність з відповідними негативними наслідками для русанівців. І це є для всіх мешканців мікрорайону сигналом для початку вжиття негайних дій із захисту нашого улюбленого парку і недопущення фактичного знищення частини його території. Якщо ми не зробимо цього зараз, завтра може бути пізно.

Комітет мікрорайону «Русанівка» звертається до небайдужих русанівців стати пліч-опліч і спільними зусиллями не допустити на наших очах такого варварства. Пам’ятаємо – разом ми сила  і об’єднану громаду не перемогти нікому, якби йому цього хотілося.

 

Олександр Чунаєв,
заступник керівника, головний редактор сайту Комітету мікрорайону «Русанівка»