Main menu:

На Русанівській набережній розкручується корупційний скандал навколо земельної ділянки та будівлі на ній

 

17.11.2018

Історія з будівлею колишньої водонасосної станції за адресою: Русанівська набережна, 3 стає все більше закрученою і незабаром може перерости у великий корупційний скандал. Тому її слід розглядати як щодо використання земельної ділянки, так і подій з змінами власників розміщеної на ній вказаної будівлі.

Згідно з витягом з бази даних міського земельного кадастру станом на 22.06.2017 ФОП Лобачов Вадим Петрович отримав в оренду земельні ділянки … за цією адресою загальною площею 539 кв. м, у тому числі з кадастровим номером 8000000000:63:012:0001 площею 397 кв. м і за 8000000000:63:012:0002 площею 142 кв. м. Реєстр додається. За цим витягом цифри орендованої землі зазначені трохи менше, ніж у договорі – під першим кадастровим номером для розміщення міфічного ресторану «Венеція» виділено площу у розмірі 391,17 кв. м. і за другим кадастровим номером для розміщення автостоянки виділено площу у розмірі 143,37 кв. м., а загалом 534, 34 кв. м. Перша ділянка була виділена з завершенням договору оренди 25.05.2020, а на другу ділянку надавалося право на оренду на 15 років, але у Реєстрі це право знаходилося в процесі оформлення. За останніми даними Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку зафіксовано вже інше цільове призначення першої земельної ділянки – для роздрібної торгівлі та комерційних послуг. Яка з цих інформацій щодо зазначеного призначення є достовірною, тепер сказати важко.

При реєстрації Лобачовим В.М. свого статусу як ФОП ним була вказана адреса: 02121, м. Київ, Дарницький район, вул. Вірменська, будинок **, квартира **.

У статті «Як у будівлі колишньої водонасосної станції на Русанівській набережній з’явився власник» на веб-сайті ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (далі – ОСН «КМ «Русанівка») я докладно виклав перебіг появи та зміни власників протягом 2001 – 2009 років і ось тепер з появою нової статті «На Русанівській набережній готується скандальне будівництво: місцевий депутат Олесь Маляревич «проковтнув язика» на національному антикорупційному порталі «Антикор» додаються нові дані з продовження цієї дивної історії. У ній на відміну від моєї статті ТОВ «Лінден Девелопмент» напряму виявляється одним з засновників нового суб’єкту господарювання – ТОВ «Грейндж» і на загальних зборах учасників першого товариства 02.07.2018 приймається рішення про внесення майнового внеску до зазначеного нового товариства. Акт прийому – передачі майна як внеску до статутного капіталу ТОВ «Грейндж» виданий наступного дня 03.07.2018 і державна реєстрація цього права власності останнього власника зроблена приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу 13.07.2018. А повідомленням про початок виконання будівельних робіт з капітального ремонту цієї будівлі видано ТОВ «Грейндж» 27.07.2018 за № КВ 061182081754, тобто всього через 2 тижні після її проведення і буквально напередодні проведення цих робіт. А цікавим є те, що документи подавалися на погодження де-факто … за відсутності цієї реєстрації. Об’єкт робіт за класом наслідків відповідальності належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).

А тут починається саме цікаве.

По-перше, з’ясовується, що ТОВ «Лінден Девелопмент» було зареєстровано 23.03.2009 і цього мені не вдалося виявити при написанні своєї статті. А в цей час компанія «Лінден Бізнес ЛТД», яка була його засновником, вела судові баталії з ТОВ «НПП» і врешті – решт стала їх переможцем.

По-друге, в ухвалі Дніпровського районного суду міста Києва 04 липня 2018 року у справі №:755/9879/18 зафіксовано рейдерську схему захоплення цього будинку невідомими особами, які фігурують як особа 4. Судова ухвала додається. Схема така: міський суд Запоріжжя начебто приймає рішення про визнання права власності за ОСОБОЮ_4, а дату цього рішення в ухвалі не зазначено. Потім 03.07.2018 о 16.39.49 ОСОБА_3, державний реєстратор Вишневої міської державної нотаріальної контори, Вишневого міського нотаріального округу, Київська обл. приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за індексним номером 41880129 і на цій підставі ОСОБА_4 начебто стає новим власником цієї будівлі. І як тут швидко спрацювало це товариство із зверненням до Київської місцевої прокуратури №4, коли вже наступного дня її прокурор Мельник Д.І. у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018101040000096 від 04.07.2018 року, звертається до зазначеного суду з клопотанням про арешт майна. І в цей же день суд ухвалив наступне:

– клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 Мельника Д.І. – задовольнити.

Накласти арешт на майно, а саме:

– на нежитловий будинок, який знаходиться за адресою м. Києві, вул. Русанівська набережна, №3, (літера А), загальною площею 467 кв. м, шляхом заборони відчуження та розпорядження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п’яти днів з моменту її проголошення. Але цього скоріш за все не відбулося і судове рішення набуло з цієї дати законної сили.

По-третє, здавалося, що судове рішення має зупинити цю схему і далі не має відбуватися інших подій. Але про події далі я вже написав вище і виникає запитання. А чи тепер є законними дії самого ТОВ «Лінден Девелопмент» з внесення зазначеного майнового внеску, подальшої державної реєстрації права власності за ТОВ «Грейндж» і початок проведення на його замовлення капітального ремонту цієї будівлі. А як зараз виконуватиметься це судове рішення, не зрозуміло.

Як бачимо, події відбуваються у калейдоскопічній швидкості. Відбувалася щонайменш третя за рахунком зміна власників цієї будівлі, але ФОП Лобачов В.П. мав договори оренди на зазначені земельні ділянки і ці події чомусь не зачіпали питання оренди ним цих земельних ділянок. Парадоксально, але захоплення частини прилеглої до нього зеленої зони території Парку відпочинку на Русанівській набережній під здійснення незрозумілого капітального ремонту з побудови невідомого об’єкту може реально відбувається на його орендованих земельних ділянках ? Чи може він тут замішаний з ТОВ «Грейндж» у якісь новій оборудці, про що ми поки що не знаємо ? Чи може він є підставною особою інших осіб за кадром і саме зараз був задіяний ними у здійсненні прибудови до цієї будівлі ? Частково на це наводить свіжа інформація у щойно розміщеної статті на порталі «Антикор» і ця версія має право на життя.

У будь-якому разі кількість учасників скандальної схеми стає більшає і відповідно ускладнюється для нас протидія цим діям. Незважаючи на це, ми вживатимемо відповідні дії із захисту прав русанівців на можливість й далі здійснювати прогулянки і дихати унікальним повітрям зелених насаджень та Русанівської протоки річки Дніпра у нашому улюбленому усіма парку. Про дії ОСН «КМ «Русанівка» та подальші події ми будемо інформувати на нашому веб-сайті.

Олександр Чунаєв,
головний редактор веб-сайту та член
ОСН «КМ «Русанівка»