Main menu:

Про дії ОСН «КМ «Русанівка» зі збереження існуючого статусу Парку відпочинку на Русанівській набережній

 

22.07.2020

Ми навіть і передбачити не могли, що наш всіма улюблений Парк відпочинку на Русанівці доведеться … захищати від міської влади, яка чомусь вирішила перетворити його у сквер у проекті розробленого комунальною організацією «Інститут Генерального плану міста Києва» (далі – КО «Київгенплан») нового генерального плану міста. ОСН «КМ «Русанівка» вирішив діяти оперативно з протидії таким планам цієї комунальної організації і включив цю проблему до 7 актуальних для русанівців проблем розвитку мікрорайону, які потребують свого першочергового вирішення.

Ці проблеми були викладені у листах до голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Щербака І.М. (від 10.06.2020 № 16) та народного депутата України від мажоритарного виборчого округу № 214 Швеця С.Ф. (19.06.2020 № 17). У розміщеній на нашому вебсайті статті «Про 7 актуальних проблем розвитку мікрорайону, що потребують свого вирішення» зазначена проблема стисло відображена у пункті 5. Дніпровською райдержадміністрацією м. Києва 30.06.2020 було направлено 5 листів до різних міських інстанцій, але чомусь нею з необхідності розгляду та вирішення цієї проблеми не було направлено такого листа до відповідних адресатів. Від народного депутата України Швеця С.Ф. також поки що не маємо інформації про вжиті ним дії з цієї проблеми.

Тому ОСН «КМ «Русанівка» на виконання своїх повноважень продовжив вживати дії для донесення до відповідних міських інституцій необхідності розгляду цієї проблеми і її вирішення в інтересах русанівців. Нами були направлені 15.07.2020 листи до в. о. генерального директора комунального об’єднання «Київзеленбуд» Короля О.В. (№ 20) та начальника комунальної організації «Київгенплан» Брюховецького С.П. (№ 21).

У цих листах нами була надана розгорнута інформація з цієї проблеми, яку надаємо усім бажаючим для ознайомлення з нею.

Набережна як гідротехнічна споруда виникла на початку будівництва нашого мікрорайону у 1960 – х роках минулого століття і її територія вздовж Русанівської протоки була потім відповідним чином озеленена. Свою сучасну назву Русанівська набережна отримала за рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих від 30 грудня 1962 року № 2216 «Про найменування та перейменування вулиць і площ м. Києва». Довгий час там не проводилося необхідних ремонтних робіт і набережна поступово руйнувалася, поки вони не були здійснені протягом 2010-х років. Такі роботи на території Русанівської набережної були проведені у квітні – травні 2011 року та протягом 2017-2018 років. Внаслідок цих ремонтів набережна набула сучасний вигляд і стала улюбленим місцем прогулянок русанівців та гостей міста.

З 2005 року території набережної та коси увійшли до Парку відпочинку на Русанівській набережній загальною площею 28,89 га., який знаходиться на балансі КП з утримання зелених насаджень Дніпровського району м. Києва КО «Київзеленбуд». Русанівська коса також визнана зоною відпочинку і відноситься до компетенції КП «Плесо». З 03 лютого 2010 року Парк відпочинку повністю включений до території пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро» і відноситься до компетенції центрального органу виконавчої влади з питань культури.

Наш Парк відпочинку відповідно до чинного природоохоронного законодавства є зеленою територією загального користування та рекреаційною зоною і тому будь-які ініціативи міської влади мають це враховувати. Його унікальність полягає у тому, що
коса у складі парку є єдиним для всієї лівобережної частини столиці куточком живої природи. Вона створена штучним шляхом намиву піску на місці колишніх плавнів і на ній створилася вже природним шляхом зелена зона лише з кленів та верб, бо вони живляться водою. Інші дерева у такому ґрунту вижити не можуть через свою несумісність з ним. На косі існують пляжні місця відпочинку і русанівці в межах безпосередньої доступності відпочивають на них, що є також нашою особливістю. Коса в останні роки стала ще й місцем активних занять фізичними справами на відкритій території та чистому повітрі і це приваблює багатьох охочих до цих занять.

Така зміна статусу парку до рівня скверу призведе до початку його господарського освоєння відповідними об’єктами та спорудами з продажу кави, чаю, води, соків, морозива, інших продовольчих продуктів, під які потрібно буде відвести необхідну територію, і внаслідок цього відповідно зменшиться його територія зеленої зони. На території набережної вже працюють 3 таких об’єкти і це цілком влаштовує русанівців. Діяльність нових об’єктів потребуватиме активного прибирання та благоустрою з боку персоналу КП УЗН Дніпровського району м. Києва, що створить додаткові проблеми у обслуговуванні ними нашої набережної та коси. Тим самим це негативно вплине на можливості русанівців здійснювати масові прогулянки, відпочивати та займатися фізичними справами.

Ця його унікальність є нашою гордістю і ми були здивовані такою ініціативою КО «Київгенплан», адже тим самим порушуються конституційні права русанівців на гідне довкілля, місце свого проживання і підтримання свого здоров’я. ОСН «КМ «Русанівка» як представницький орган частини русанівців категорично проти неправомірної зміни статусу нашого Парку на статус скверу і виступає за збереження Парку відпочинку на Русанівці в існуючому природоохоронному статусі при опрацюванні проекту нового генерального плану столиці. Саме збереження цього статусу і подальше підтримання парку у належному стані сприятиме збільшенню рекреаційного потенціалу столиці, її туристичної привабливості, подальшому розвитку довкілля міста та нашого мікрорайону.

У листі до в. о. генерального директора комунального об’єднання «Київзеленбуд» Короля О.В. ми просили звернутися до КО «Київгенплан» з проханням переглянути цю ініціативу та зберегти наш унікальний Парк відпочинку при подальшому опрацюванні проекту нового генерального плану міста Києва і його приміської зони до 2025 року, а у листі до начальника КО «Київгенплан» Брюховецького С.П. зберегти його в існуючому статусі при опрацюванні зазначеного проекту.

Зараз ми очікуємо реакцію цих адресатів на наші листи і побачимо, як вони відносяться до збереження існуючого статусу улюбленого нами Парку відпочинку в наших з Вами інтересах. Про подальшу ситуацію з розгляду та вирішення міськими владними інституціями цієї проблеми ми інформуватимемо русанівців на шпальтах нашого вебсайту та на сторінці соціальної мережі Фейсбука «Громадська платформа Русанівки».

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»