Main menu:

Про знищення унікальної стежки здоров’я на Русанівському каналі та дії ОСН «КМ «Русанівка» з її повернення

 

25.10.2020

Про стежку здоров’я на нижній території Русанівського каналу навпроти Березняків

Роботи з облаштування спортивних тренажерів на нижній території Русанівського каналу розпочалися як мінімум з 2002 року і були продовжені протягом 2003 року, про що засвідчено у додатку 1 рішення Київської міської ради від 28 листопада 2002 року №104/264 «Про доручення виборців депутатам Київської міської ради XXIV скликання».

Згідно з цим рішенням виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) було доручено забезпечити реалізацію доручень виборців депутатам Київської міської ради XXIV скликання, виконання яких належить до відання Київради та її органів (пункт 1 рішення). На виконання наказу виборців до депутата Київради Карабаєва Д.Т. було доручено Дніпровській РДА та Головному управлінню побутового обслуговування та ринків Київської міської державної адміністрації продовжити роботи по створенню «Стежки здоров’я» вздовж Русанівського каналу і про ці роботи проінформувати депутата Київради від цього округу з терміном виконання 2003 рік (підпункт 37.17). Про стан виконання цього наказу виборців безпосередньо матеріалу не знайшов, але у підсумку був отриманий наочний результат – унікальна територія під назвою «Стежки здоров’я». Про остаточне завершення цих робіт інформації не вдалося знайти.

Вона включає сім місць (зон) розміщення спортивних тренажерів по обидві сторони пішохідного мосту з нашого мікрорайону до сусіднього житлового масиву Березняки. Всього за майже 18 років в межах зазначеної стежки було встановлено 20 таких тренажерів.

Можна виділити чотири групи зазначених спортивних снарядів, які були на ній встановлені: для навантажень на прес, розтяжки ніг та роботи з хребтом, навантажень на м’язи спини та м’язи ніг. Із зазначених груп тренажерів після встановлення фонтанів залишилися тільки тренажери для роботи з пресом.

Деякі тренажери час від часу виходили з ладу і їх регулярно ремонтували. Але кожен раз працювало не менше 12 тренажерів, що дозволяло нашим мешканцям різного віку регулярно займатися різноманітними фізичними вправами на них і покращувати своє здоров’я.

Тривале функціонування цих тренажерів дозволяло нашим мешканцям різного віку регулярно займатися різноманітними фізичними вправами на них і покращувати своє здоров’я. Внаслідок встановлення фонтанного комплексу з світломузичних водограїв протягом 2016 – 2017 років було демонтовано і вивезено низку ретельно продуманих та створених зі знанням справи спортивних тренажерів і через це у наших мешканців вже третій рік забрано можливість безкоштовно і у звичному для себе режимі свого життя відновлювати на них своє здоров’я.

Про проект встановлення спортивних тренажерів тренажерів за новим функціонально-фізичним підходом

Разом з тим групою активних русанівців разом з виробником цих спортивних знарядь, який протягом 30 років займається фізичною терапією та реабілітацією, опрацьовано проект встановлення таких тренажерів за новим функціонально-фізичним підходом для русанівців різного зросту, віку, стану здоров’я та з обмеженими фізичними можливостями. Проект базується на встановленні чотирьох груп зазначених спортивних тренажерів: для навантажень на прес, розтяжки ніг та роботи з хребтом, навантажень на м’язи спини та м’язи ніг. Розроблений комплекс тренажерів дозволяє людям незалежно від віку, зросту, стану фізичного здоров’я займатися активними фізичними справами з групами м’язів – поперекової частини хребта і внутрішніх органів; органів тазу, тазостегнового, колінного та гомілковостопного суглобів; грудного та шийного відділів хребта; серцево-судинної системи. Проект включає 7 зон, на яких можуть бути встановлені 35 спеціалізованих спортивних тренажерів. Тобто проект розширює можливості тренувань, реабілітації та профілактики здоров’я русанівців, що вважаємо кроком до їх масового оздоровлення безпосередньо на чистому повітрі і шляхом відповідних фізичних навантажень. Проєкт дозволить зрушити справу з місця і її ініціатори готові надати фахівцям всі необхідні консультації з відновлення стежки здоров’я.

Проєкт у табличній формі додається для ознайомлення та можливого максимального встановлення цих спортивних тренажерів.

Про дії ОСН «КМ «Русанівка» з повернення стежки здоров’я на канал

Фактично міською владою відбулося знищення унікальної спортивно-оздоровчої території і воно триває до цього часу.

ОСН «КМ «Русанівка» стурбований цією ситуацією і виступає за їх повернення у місця колишнього розміщення на каналі шляхом встановлення придатних з них для експлуатації, ремонту і можливе встановлення нових відповідних спортивних тренажерів для відновлення русанівцями повноцінних фізичних занять на них.

ОСН «КМ «Русанівка» у 2017 році вперше звернувся до міського голови, голови КМДА Кличка В.В. з проханням дати доручення Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації спільно з Дніпровською районною в місті державною адміністрації облаштувати тропу здоров’я на вказаних місцях Русанівського каналу спортивними тренажерами зазначених груп фізичних навантажень з функціями тренування, лікування та профілактики з фінансуванням з міського бюджету встановлення відповідних спортивних тренажерів у 2017 році та завершенням облаштування ними цієї стежки каналу у 2018 році (лист від 02.08.2017 № 31). Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація досить оперативно повідомила нам про його направлення на розгляд КП «Плесо» як балансоутримувачу каналу (лист від 11.08.2017 № 6972/23/2/103). У свою чергу КП «Плесо» проінформувала на нас про те, що відновлення на вказаній стежці каналу цих тренажерів було заплановано на жовтень – листопад того ж року (лист від 06.09.2017 за № 3213 за підписом в. о. генерального директора О. Осипенка), але зазначеним підприємством так до цього часу нічого не зроблено для повернення цих спортивних тренажерів на наш канал. Натомість вони продовжуються знаходитися у розібраному вигляді у Гідропарку і ми побоюємося, що частина з них можуть виявитися взагалі непридатними для подальшого використання. Таким чином, ми маємо повну бездіяльність влади і тривале за часом ігнорування русанівців у цьому питанні, що вважаємо неприпустимим.

У червні та жовтні 2020 року ми зробили другу спробу достукатися до владних органів з цього питання. Зазначену проблему ми включили до 7 найбільш актуальних питань міського значення. які потребують свого вирішення і з відповідними листами звернулися до очільника Дніпровського району Щербака І.М. (лист від 10.06.2020 № 16) на народного депутата України по мажоритарному виборчому округу № 214 Швеця С.Ф. (лист від 19.06.2020 № 17).

Згідно з відповіддю голови Дніпровської РДА від 30.06.2020 за № 103/4888/23/1 стосовно цього за інформацією її структурного підрозділу – відділу молоді та спорту зазначена територія каналу чомусь визначена як спортивний майданчик з тренажерним обладнанням «Стежка здоров’я», який перебуває у реєстрі спортивних споруд м. Києва з 2011 року і знаходиться на балансовому утриманні комунального підприємства «Плесо». Нам було повідомлено, що наш лист районною владою направлено зазначеному підприємству для перевірки фактів, вжиття дієвих заходів реагування та надання у свою чергу відповіді.

Пройшло вже 4 місяця, а відповіді до нас від КП «Плесо» ми так і не отримали. Таке складається враження, що їм це не цікаво і вони нічого не збираються робити. Також не маємо до цього часу ні інформації, ні відповіді від нашого парламентарія.

Нещодавно у жовтні 2020 року ОСН «КМ «Русанівка» вдруге з 2017 року звернулися до міського голови, голови КМДА Кличка В.В. щодо повернення цих тренажерів на місця їх розміщення і відновлення у повному обсязі цієї стежки здоров’я (лист від 12.10.2020 № 35). Ми звернулися до Київської міської державної адміністрації з пропозицією:

  • повернути раніше демонтовані спортивні тренажери на їх місця на каналі;
  • у разі необхідності провести ремонт пошкоджених тренажерів з їх наступним встановленням на каналі;
  • доповнити існуючий комплекс тренажерів новими знаряддями відповідно до додатку з можливістю їх встановлення на каналі.

Тепер ми очікуємо реакції міської влади і подивимося, чи готова вона діяти в інтересах русанівців. Про ситуацію з відновленням функціонування стежки здоров’я ми будемо повідомляти на шпальтах вебсайту ОСН «КМ «Русанівка» та у групі соціальної мережі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки».

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»