Main menu:

Про ситуацію з будівництва нового медичного закладу на місці колишньої дитячої поліклініки: дії влади та ОСН «КМ «Русанівка»

 

18.07.2021

Історія ініціювання владою будівництва нового медичного закладу на місці колишньої дитячої поліклініки розпочалася з розпорядження Київської міської державної адміністрації від 08.01.2020 № 10 «Про питання щодо проведення інвестиційного конкурсу із залучення інвестора для будівництва медичного закладу на бульварі Ігоря Шамо, 15-а у Дніпровському районі». Наступним кроком стало прийняття 30.07.2020 Київською міською радою рішення № 423/9502 «Про майнові питання, пов’язані з будівництвом медичного закладу на бульварі Ігоря Шамо, 15-а у Дніпровському районі». Вимушений ще раз звернути на це увагу, бо питання подальшого використання занедбаної будівлі виконавчою та представницькою владою проводилося без попереднього вивчення доцільності такого будівництва з мешканцями Русанівки. Умови проведення зазначеного конкурсу були розміщені в кінці минулого року на офіційному порталі Києва. 01 грудня 2020 року у міській газеті «Хрещатик» за № 77 (5356) була розміщена інформація про оголошення конкурсу із залучення інвестора для будівництва медичного закладу на бульварі Ігоря Шамо, 15-а у Дніпровському районі. Зокрема цими умовами зазначається статус земельної ділянки і замовник підготовчих (передінвестиційних) робіт – комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство» (код ЄДРПОУ 21655857, адреса: 01004, м. Київ, вул. Терещенківська, 11-А, № IBAN рахунку UA813226690000026008300769262 в Головному управлінні по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк», код банку (МФО) 322669; індивідуальний податковий № 216558526599). Розміщення зазначеної інформації у цій газеті стало останньою дією виконавчої влади у минулому році.

Про історію будівлі колишньої дитячої поліклініки та дії органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (ОСН «КМ «Русанівка») у 2020 році висвітлено у статті «Як міські депутати проігнорували позицію русанівців при прийнятті рішення про будівлю колишньої дитячої поліклініки», яка розміщена 18.09.2020 на нашому вебсайті.

Про дії ОСН «КМ «Русанівка» на початку 2021 року

Ситуація продовжує розвиватися за принципом ігнорування як позиції русанівців, так і нашої позиції як представницького органу частини русанівців.

За результатами міських виборів 25 жовтні 2020 року киянами було обрано депутатів Київради ІХ скликання і ми вирішили порушити перед ними вже на початку 2021 року таке важливе для русанівців питання.

ОСН «КМ «Русанівка» ініціював у січні 2021 року перед новою Київською міською радою розгляд у терміновий строк раніше опрацьованої спільної позиції, перегляд прийнятого міськими депутатами рішення від 30.07.2020 за № 423/9502 і внесення до нього відповідних змін. Наш лист став продовженням нашої позиції у цьому питанні і фактично повторював раніше викладені 10 аргументів неможливості здійснення цього будівництва.

У зверненні до заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В.В. від 25.01.2021 за № 03 ми просили:

– визначити постійні комісії Київській міській раді – з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу; з питань містобудування, архітектури та земельних відносин; з питань бюджету та соціально-економічного розвитку і з питань охорони здоров’я та соціальної політики як профільну та головну – з розгляду зазначеної ситуації;
– на підтримку зазначеної позиції русанівців внести до рішення Київради від 30.07.2020 за № 423/9502 необхідні зміни щодо проведення реконструкції цієї будівлі межах існуючого фундаменту замість побудови 4-поверхового медичного закладу

У цьому звернення ми заявили, що готові долучитися до опрацювання відповідних змін до цього рішення Київради і роботи у її відповідних постійних комісіях.

Але представницька влада проігнорувала наше звернення, адже нікого доручення не було надано запропонованим нами постійним комісіям Київради і взагалі ми не отримали відповіді від них. Тобто міські депутати ІХ скликання в продовження поведінки депутатського корпусу минулого скликання яскраво показали своє зверхнє відношення до нас як носіїв міської влади, що ми вважаємо неприпустимим.

Про дії виконавчої влади з підготовки до проведення зазначеного будівництва

протягом першого півріччя 2021 року

У 2021 році міська виконавча влада продовжила вживати дії та приймати рішення з питань підготовки зазначеного будівництва без проведення хоча б у цьому поточному році як публічного обговорення доцільності його проведення, так і необхідності побудови нового медичного закладу у завершеному житловому мікрорайоні.

На підставі зазначених умов проведення зазначеного інвестиційного конкурсу кілька місяців проводилися відповідні дії і врешті-решт рішенням постійно діючої конкурсної комісії при Київській міській державній адміністрації був виявлений його переможець. На цій підставі КМДА затвердила переможця інвестиційного конкурсу з будівництва нового медичного закладу на місці розташування будівлі колишньої дитячої поліклініки за адресою: бульвар Ігоря Шамо, 15-а розпорядженням від 24.06.2021 за №1456 за підписом її голови Кличка В.В., яке складається всього з 3-х пунктів.

У ньому переможцем визнано ТОВ «Фармаско» (ідентифікаційний код юридичної особи 32308905) і департаменту економіки та інвестицій доручено чомусь укласти відповідний договір з ним і замовником – КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Русанівка» (у минулому поліклініка сімейного лікаря). Зазвичай такі договори укладають замовники будівництва або ремонту напряму з переможцями конкурсів або тендерів і чому змінена така практика не зрозуміло. Внаслідок цього замовник не зможе напряму впливати на хід такого будівництва і складається враження, що зазначена схема запроваджена навмисно для його відсторонення.

Про місцеві громадські слухання як механізм вирішення цього питання

Навіть у такій складній ситуації є все ж таки можливість донести до влади нашу позицію і таким механізмом є громадські слухання. Може виникнути питання, чи можна їх застосувати після прийняття зазначених вище актів законодавства і який можливий результат їх проведення.

На засіданні ОСН «КМ «Русанівка» 24 червня 2021 року за участі депутата Київради ІХ скликання по виборчому округу № 6 Дніпровського району Маляревича О.В. були розглянуті і прийняті узгоджені рішення з низки питань. Зокрема для зняття соціальної напруги між русанівцями та владою узгоджена ініціатива проведення в установленому законодавством порядку невеликих громадських слухань за участі мешканців прилеглих до місця будівництва житлових будинків для обговорення будівництва нового медичного 4-поверхового закладу на місці колишньої дитячої поліклініки. Відповідний лист від 06.07.2021 за № 35 про сприяння вирішенню важливих для русанівців проблем їх життя з включенням цього питання направлений до депутата Київради ІХ скликання від виборчого округу № 6 Дніпровського району міста Маляревича О.В. і тепер ми очікуємо від нього вжиття відповідних дій.

Рішенням Київради від 12 листопада 2019 року №41/7614 затверджено Положення проведення громадських слухань в місті Києві. Воно є чинним на цей час і ним встановлюється порядок ініціювання, підготовки та проведення громадських слухань в місті Києві, а також урахування їх результатів Київською міською радою, виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та їх структурними підрозділами.

Предметом обговорення на цих слуханнях можуть бути будь-які питання, які належать до відання місцевого самоврядування міста Києва (пункт 4 статті 4 «Предмет громадських слухань»). А питання можливого будівництва нового медичного закладу і належить до цих питань.

У порядку не зазначено, коли саме вони можуть проводитися і їх можливе проведення зараз йому не суперечить. Тому навіть на цьому етапі прийнятих владою зазначених рішень на цих слуханнях русанівці можуть порушувати питання про скасування 2-х розпоряджень КМДА та відповідного перегляду рішення Київради наприклад на підтримку нашої позиції про проведення реконструкції 2-поверхової будівлі в межах її фундаменту за рахунок міського бюджету з використанням системи «Прозорро». До речі, вартість такої реконструкції має стати набагато менше ніж запланованої у сумі понад 34 млн. грн. і дозволить у такій спосіб зберегти ці кошти для подальшого фінансування з міського бюджету вирішення злободенних проблем життя киян.

Громадські слухання можуть проводитися з питань, які стосуютьсячастини членів громади, що проживають та зареєстровані у межах мікрорайону, кварталу, вулиці, групи житлових будинків, житлового будинку – місцеві громадські слухання, тобто рівень таких слухань у нашій ситуації – місцевий (частина 5.1, пункт 5.1.3 статті 5 «Рівні громадських слухань»). У рамках цього рівня на мою думку громадські слухання можуть проводитися у межах мікрорайону, бо стосуватиметься багатьох русанівців, кварталу та груп житлових будинків, мешканці яких безпосередньо проживають у ближньому або дещо дальньому розташуванні від місця майбутнього будівництва (реконструкції).

Ініціатором громадських слухань може бути ініціативна група у складі не менше п’яти членів територіальної громади міста Києва, що проживають на законних підставах у межах мікрорайону, кварталу, вулиці, групи житлових будинків, житлового будинку, що відповідає рівню громадських слухань підтримкою (частина 6.1 статті 6 «Ініціатори громадських слухань»). Для ініціювання проведення місцевих громадських слухань іі ініціатор має заручитися підтримкою не менше 100 членів територіальної громади (частина 6.2 статті 6).

Але для цього мають знайтися принципові люди в першу чергу з прилеглих до місця майбутнього будівництва житлових будинків, які будуть відстоювати цю позицію без будь-яких компромісів і не реагувати на можливий на них тиск влади. Тобто проведення такого заходу може стати резонансним і його учасникам потрібно бути готовим до цього. З свого боку ОСН «КМ «Русанівка» зможе надати організаційну та нормативно-методичну допомогу ініціаторам таких громадських слухань і тоді це дозволить нам об’єднати свої зусилля у вирішенні цього питання на користь русанівців.

Тепер ми отримали конфліктну ситуацію і за певних обставин появу нової гарячої точки у мікрорайоні. І посприяли цьому міські депутати минулого та цього скликання і виконавча влада на чолі з її очільником Кличком В.В.. якими благими намірами вони б не пояснювали свої дії Але незважаючи на це, ми будемо намагатися в межах наших можливостей вжити відповідні дії і відстоювати перед владою інтереси русанівців у вирішенні цього питання. Лише спільними зусиллями ми зможемо відстояти своє право на гідне середовище свого проживання у цьому місці мікрорайону та надати цій будівлі належне користування для медичних цілей саме в інтересах русанівців.

Олександ Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»