Main menu:

Про звернення депутата Київради Олеся Маляревича до міського голови, відповідь міського очільника йому та чергову відповідь нам департаменту містобудування та архітектури КМДА від 25.11.2021 щодо незаконних МУО

 

4.12.2021

Буквально напередодні щорічної конференції жителів за місцем свого проживання в межах території діяльності органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (ОСН «КМ «Русанівка») 25 – 26 листопада 2021 року на нашу електронну пошту надішли відповідні листи від адресатів щодо цих незаконних містобудівних умов та обмежень (МУО) на проектування будівництва у Парку відпочинку на Русанівській набережній. Зазначені матеріали через брак часу з її підготовкою не увійшли до статті «Про проектування можливої незаконної забудови частини території Парку відпочинку на Русанівській набережній за ініціативою ТОВ «Ісіда», розміщеної 20 листопада поточного року на нашому вебсайті і відповідно до звіту про нашу діяльність за 2021 рік, який був розданий її делегатам.

Депутат Київради ІХ скликання Олесь Маляревич на наш лист до нього від 05.10.2021 № 52 (вх. реєстрація від 13.10.2021 №08/058/314) направив до голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Віталія Кличка звернення від 27.10.2021 №08/279/09/058-306 вих. У ньому він звернувся до міського очільника з проханням «… розглянути це звернення та вжити заходів з недопущення змінення поверховості будівлі за адресою: Русанівська набережна, 7 Дніпровського району міста Києва та збереження Парку відпочинку на Русанівській набережній для мешканців та гостей міста.». Зазначене депутатське звернення до міського голови з таким проханням не зовсім точно відповідає тому, з чим ми звернулися до нього, адже мова йде про необхідність саме скасування цих наказів Київмістобудування КМДА для недопущення на їх підставі незаконного будівництва та збереження у такий спосіб частини території нашого Парку відпочинку від її руйнації.

Департамент містобудування та архітектури КМДА розглянув направлений йому постійною комісією Київради з питань екологічної політики листом від 28.10.2021 №08/288-494 вих в межах наданих повноважень наше звернення до очільника Київради і надав нам відповідь листом від 25.11.2021 №055-28498. У ньому вкотре проігноровані наші зауваження щодо незаконності затвердження цих МУО і по суті ним у такий спосіб відстоюються незаконні інтереси ТОВ «Ісіда» на забудову цієї частини Парку відпочинку, що продовжує викликати обурення русанівців.

Через місяць міський голова на це депутатське звернення надав нам відповідь від 29.11.2021 №001-2888 і у ньому повторив аргументацію Департаменту містобудування та архітектури КМДА щодо затвердження цих незаконних МУО з посиланням на 4 Закони України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», «Про регулювання містобудівної діяльності» і «Про архітектурну діяльність», чинне Положення про Департамент містобудування та архітектури КМДА, його електронну базу даних, пункти 3 та 5 наказу Київмістобудування від 05.05.2020 № 432, ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» (додається). Тим самим міським головою проігноровано наші зауваження щодо незаконності їх затвердження і пропозицію ОСН «КМ «Русанівка» щодо вжиття міською виконавчою владою заходів щодо їх скасування.

Дуже шкода, що інші структурні підрозділи КМДА та його очільник зайняли фактично спільну позицію захисту незаконних дій одного з них, а саме департаменту містобудування та архітектури (ДМА). До речі, чомусь відповіді нам постійно підписує начальник управління регулювання забудови міста ДМА КМДА Валентина Святина і тим самим виникає запитання – чому керівники цього департаменту самоусунулися від підписання відповідей нам ? Може тому, що самі чудово розуміють незаконність своїх дій і у такий спосіб уникають своєї персональної відповідальності за ці дії.

Боротьба з нашого боку за скасування цих незаконних наказів ДМА КМДА з затвердження зазначених МУО буде тривати і перший крок у цьому нам вже допомогла зробити постійна комісія Київради ІХ скликання з питань дотримання законності, правопорядку та зв’язків із правоохоронними органами, коли у листопаді поточного року направила пакет наших документів до Державної інспекції архітектури та містобудування України для їх розгляду та вжиття заходів реагування в межах своєї компетенції.

Нас очікує тривала боротьба з круговою порукою міської виконавчої влади у цьому питанні і ми до цього готові.

Про свої подальші дії та реакцію на них посадовців різних органів влади ми будемо інформувати користувачів Всемережжя та русанівців на нашому вебсайті.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»