Main menu:

Про ситуацію з спробою власником спортивних човнів незаконно розмістити їх на Русанівській косі і дії ОСН «КМ «Русанівка» щодо недопущення цього

 

30.03.2023

У вересні 2022 року на місці галявини Русанівської коси поруч з мостом з Русанівської набережної на вул. Раїси Окіпної несподівано для русанівців були встановлені три великі спортивні човни для здійснення відповідної спортивної діяльності.

Про дії ОСН «КМ «Русанівка» із захисту Русанівської коси та позицію КП УЗН Дніпровського району м. Києва

ОСН «КМ «Русанівка» направив з цього питання свої листи до 2-х інстанцій – КП УЗН Дніпровського району від 27.09.2022 № 24 та Дніпровської райдержадміністрації від 05.10.2022 № 25 про незаконне розміщення на ній цих спортивних човнів.

12 жовтня 2022 року № 077/230-973 за підписом його директора Євгена Ковшуна нами була отримана позитивна для русанівців відповідь.

У січні 2023 року ми отримали позитивну за змістом зазначену відповідь Дніпровської РДА за підписом т. в. о. її голови Павла Бабія від 11.11.2022 № 103/6051/48/1 про результат розгляду нашого листа. У відповіді нас повідомлено про вжиту районною владою відповідну дію.

«За інформацією комунального підприємства звернення з приводу розміщення зазначених човнів на зеленій зоні, а також дозвільна документація на їх розміщення, до КП УЗН Дніпровського району не надходила.

Водночас відділом контролю за благоустроєм Дніпровської районною в місті Києві державної адміністрації було внесено припис власнику човнів щодо надання дозвільної документації на розміщення байдарок на зеленій зоні. При відсутності відповідної документації запропоновано демонтувати байдарки власними силами та відновити благоустрій.».

До цієї відповіді не було надано копії цього припису, але це не так принципово для нас.

Ознайомитися з порушеннями власником спортивних човнів актів законодавства, нашими листами до зазначених владних інстанцій та отриману нами відповідь щодо цієї ситуації можна у розміщеній 17 жовтня 2022 року на вебсайті статті «Про незаконне розміщення на Русанівській косі 3-х великих спортивних човнів».

Про розгляд питання спроби розміщення спортивних човнів на косі на засіданні ОСН «КМ «Русанівка» та прийняті на ньому рішення

Новий розгляд цієї ситуації відбувся 17 лютого 2023 року на засіданні ОСН «КМ «Русанівка» у рамках розгляду першого пункту порядку денного, у якому участь взяв власник цих човнів мешканець Русанівки Жан Запорожець. Обговорення ситуації було жвавим.

Запорожець Ж. В. побачив тенденцію, що молодь має слабке здоров’я, і виступає за здорове фізичне патріотичне виховання не лише молоді, а й всього населення. Ним заснований спортклуб, до якого будь-хто може прийти і сісти на човен. Тому ніякого яхт-клубу немає і посилання у зазначеній відповіді КП УЗН Дніпровського району є невірним. Він 35 років займається греблею на байдарках і зараз почав розвивати параканоє, якою займаються параінваліди.

Запорожець Ж. В. повідомив, до кого він звертався для вирішення питання побудови бази з цього виду спорту. Він отримав від військової адміністрації дозвіл на маршрут від Русанівки до Матвіївської затоки і навколо Русанівки. Запорожець Ж. В. з’їздив до директора КП «Плесо» і попросив надати йому місце для бази, на що він сказав йому самому обрати таке місце. Коли Запорожець Ж. В. заявив про таке місце, яке йому подобається, він сказав, ще немає жодного відношення до цього та порадив звернутися до КП УЗН Дніпровського району м. Києва. Запорожець Ж. В. відвідав його директора Євгенія Ковшуна і він в принципі не заперечив. За словами останнього при проведенні відповідних робіт не можна різати ні дерев, ні кущів і щоб все було, як є.

Як бачимо, ним була проведена попередня робота з цими владними керівниками і вони за його словами надали йому усну згоду. Зовсім інша ситуація виникла вже після наших звернень до КП УЗН Дніпровського району та Дніпровської райдержадміністрації у минулому році, коли ними офіційно була підтверджена позиція ОСН «КМ «Русанівка» із захисту Русанівської коси від чергового проекту забудови частини її території. Тобто позиція ОСН та позиція влади з цього питання повністю узгоджується між собою.

Запорожець Ж. В. наполягав на розміщенні своєї бази саме на ній і навів кілька аргументів на необхідність такого розміщення. Всім відомі бази є на Трухановому острові, які були побудовані у 60-70-х роках і зараз знаходяться у занедбаному стані. Коли їх забирають під реконструкцію, вони втрачають свій статус греблі. За його словами бази зараз є одна на Оболоні і всі інші на Матвіївській затоці, а на лівому березі взагалі відсутні. І саме головне невдала за його словами дорога для дітей – туди добратися до них в одну сторону 2 год. і назад 2 год., тобто на дорогу 4 год.

На думку Запорожця Ж. В. Гідропарк не підходить, бо так відкрита вода. При виході з нього зразу потрапляєш у русло з моторними катерами, які створюють загрози для пересування байдарками. Натомість на Русанівці, по-перше, забезпечується безпека для гребців цих човнів. По-друге, коли змінюється погода, можна знайти сторону без вітру. У цьому році, коли Русанівка не замерзала, кожну неділю гребці виходили на воду. Коли Русанівка замерзала, забиралися човни і відвозилися на ТЕЦ-6. База за його словами має бути лише для човнів з веслами, що б діти відчували себе вільними.

Члени ОСН «КМ «Русанівка» пропонували йому кілька місць для такого розміщення бази. Але з жодним з них він не погоджувався.

Під час обговорення він повідомив, що ним розроблено вже проект такої бази як двоповерхової будівлі на місці сходів з набережної на косу біля мосту на лівобережний житловий масив. На ній за його словами можна проводити джазові концерти з видом на Дніпро.

Член ОСН «КМ «Русанівка» Ковальчук С. М. звернула увагу присутніх на те, що у нього насправді у наданих кресленнях. Зі сходів розпочинається вхід на другий поверх, де знаходиться оглядовий майданчик. Буде споруда з 3 туалетами і кав’ярнею.

І ще одне місце він пропонує використовувати на косі у цих цілях – заплавну територію біля так званого дитячого пляжу, але детально це на засіданні не обговорювалося. Цей проект не є для нього догмою і при потребі може бути змінений, але його думку він має бути прив’язаним до коси.

Тобто ним заплановано будівництво на території коси об’єкту спортивного призначення з наданням певних торговельних та навіть культурних функцій його відвідувачам і за своїм функцією він жодним чином не може бути рекреаційним закладом. Проведення до речі таких концертів завдаватиме шкоду тваринам, зокрема качкам, бобрам, їжакам, жабам, вужам, і птахам, які там живуть, про що він навіть не згадав.

Про деякі аспекти цього проекту ніхто не згадав на цьому засіданні.

Така база потребуватиме немаленьку територію для свого розташування і тим самим буде знищена взагалі частина території нашої улюбленої коси. Будівля проектантами фактично розрахована на відвідування значної кількості відвідувачів і частина з них буде спробувати приїжджати на базу власними автомобілями. Ні набережна, ні сама коса не мають таких місць і це лише призводитиме до появи на Русанівці транспортних проблем – від заїзду на прибудинкові території до їх паркування вздовж набережної та у свою чергу може ускладнювати рух на ній.

Коса є цілісною складовою території масиву і завжди була місцем відпочинку для русанівців, на якій відсутня каналізація. На косі вже багато років існує така проблема як відсутність на ній вбиральні для задоволення відпочиваючими своїх життєвих потреб і не зрозуміло, як проектанти змогли передбачати розміщення туалетів у будівлі бази.

Ми не можемо погодитися на такі руйнівні наслідки і виступили за захист коси, яку ми відстоюємо від різноманітних спроб її освоєння з часу нашого створення. У своїх поясненнях ним були проігноровані відповіді 2-х владних інституцій, порушення ним 6 національних та міських актів законодавства і унікальність коси як єдиної території живої природи на усьому лівому березі міста.

За результатами нами було прийнято рішення з 4-х пунктів: : 

інформацію Запорожця Ж. В. взяти до відома з її подальшим розглядом;
– підтримати дії ОСН «КМ «Русанівка» із захисту Русанівської коси;
– доручити керівнику Нєстєркову А. Є. та секретарю Чунаєву О. Е. проконтролювати стан ситуації із виконанням власником суден зазначеного припису і вжити у разі необхідності дії із звільнення ним території коси від цих човнів;
– рекомендувати власнику човнів побудувати станцію біля мосту метро або в іншому місці.

На цей час на косі знаходиться лише один спортивний човен і ми сподіваємося, що Запорожець Ж. В. зробить належні висновки як законослухняний громадянин і не посягатиме на нашу унікальну косу та улюблене місце відпочинку русанівців.

Також ця ситуація вже тричі висвітлена у групі «Громадська платформа Русанівки» мережі Фейсбуку 17 жовтня 2022 року, 07 лютого та 15 березня 2023 року.

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту та секретар ОСН «КМ «Русанівка»