Main menu:

Про відповідь департаменту культури КМДА на лист ОСН «КМ «Русанівка» до КМВА від 17 травня 2023 року про незаконний напис на фасаді будівлі колишнього кінотеатру «Краків»

 

20.06.2023

16 червня поточного року до нас прийшла по електронній пошті відповідь першого заступника директора Департаменту культури (ДК) КМДА Миколи Шуляка на наш лист до КМВА від 17 травня 2023 року № 17 про незаконний напис на фасаді будівлі колишнього кінотеатру «Краків». Матеріал про правові засади створення 2-х комунальних підприємств та наше звернення з цього питання до КМВА розміщений 24.05.2023 у статті «Про незаконне розміщення напису на фасаді будівлі колишнього кінотеатру «Краків».

Відповідь обсягом на 1 аркуш складається всього з 3-х абзаців, але коментар до нього виходить відносно довгим за своїм обсягом. Адже нами порушені принципові питання про дотримання міською владою чинного законодавства – низки відповідних рішень Київради та КМДА і нам мала бути надана розгорнута відповідь. Але, як виявилося, відповіді по суті порушених питань ми не отримали, що у такій ситуації нам зрозуміло.

Тому почну з того, що пан Шуляк чудово знає всю не досить красиву історію ремонту будівлі, його фінансування департаментом культури з міського бюджету і навіть відвідував у ньому джазові виступи, адже досить тривалий час до свого посадового підвищення був заступником директора – начальником фінансового відділу департаменту культури.

Тепер по суті відповіді.

ДК КМДА розглянув наш лист за дорученням заступника голови КМДА Ганни Старостенко від 22 травня поточного року № 15373 і хочу звернути увагу на її деякі дії як депутатки Київради. Вона разом з Вікторією Мухою та Володимиром Андрусишиним є автором проекту рішення Київради від 30.05.2023 № 618 «Про ліквідацію комунальних підприємств територіальної громади міста Києва у сфері культури», у якому чомусь безпідставно планується ліквідація КП «ЄКЦ «Краків». Ганна Старостенко, нагадаю, як депутат звернулася до заступника міського голови – секретаря Київської міської ради від 14 червня 2023 року № 08/279/09/2014-76 про обґрунтування необхідності включення у порядку невідкладності до порядку денного найближчого засідання ІІ сесії Київради ІХ скликання зазначеного проекту рішення. На пленарному засіданні Київради 15 червня поточного року поки питання не піднімалося, але цього не можна виключати на наступних її пленарних засіданнях. Парадоксально, що вона як заступник голови КМДА має піклуватися про розвиток культури, а як депутатка Київради робить навпаки – виступає за незаконну ліквідацію міського закладу культури на Русанівці.

У другому абзаці повторюється всім відома інформація про створення КП «Київкульткластер» і її писати на таку ж інформацію у нашому листі до них є сталою бюрократичною звичкою міських посадовців.

А цікавим є третій абзац, який наведу повністю:

«Затвердженим штатним розписом КП «Київський культурний кластер» передбачений окремий структурний підрозділ «Культурний кластер «Краків», тому назва розташованого у будівлі вказаного кластеру має законні підстави».

А за таке визнання вчинення посадовцями незаконних дій висловлюю вдячність пану Шуляку з таких підстав.

Будівля колишнього кінотеатру не була і не може бути передана від КП «Київкінофільм» до перейменованого комунального підприємств, бо рішенням Київради від 02 березня поточного року останнє комунальне підприємство не було визнано його правонаступником на відміну від визнання рішенням Київради від 12 грудня 2016 року КП «Європейський культурний центр «Краків» правонаступником майна, всіх прав і обов’язків реорганізованого державного комунального підприємства кінотеатру «Краків». Будівля колишнього кінотеатру ніколи не входила до складу перших двох комунальних підприємств і натомість з грудня 2016 року є місцем знаходження КП «ЄКЦ «Краків». Тому твердження про так звану будівлю кластеру не відповідає дійсності і отримана відповідь фактично засвідчує чи не вперше саме факт незаконного захоплення ним цієї будівлі.

І ще. Саме департамент культури формує штатні розписи комунальних підприємств і отримає з міського бюджету кошти на їх утримання. А це означає лише одне – департамент вчинив незаконні дії з фінансування створеного в порушення законодавства зазначеного структурного підрозділу у складі КП «Київкінофільм».

Відповідь засвідчила, що міська влада в особах департаменту культури КМДА та цього комунального підприємства продовжує порушувати чинне законодавство. А наша боротьба на цьому не зупиниться і триватиме до остаточного вирішення цього питання відповідно до його вимог.

Про подальші події надаватиму інформацію користувачам Всемепежжя на нашому вебсайті та у групі мережі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки»

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»