Main menu:

Про відповіді КК «Київавтодор» та міської патрульної поліції щодо незаконного паркування автомобілів на тимчасовій зупинці автобусу № 48 на Русанівському бульварі

 

22.07.2023

Проблема незаконного паркування автомобілів на тимчасовій зупинці автобусу № 48

на Русанівському бульварі і наші дії у квітні 2023 року з її вирішення в інтересах русанівців висвітлені у статті «Про незаконне паркування автомобілів навпроти житлового будинку на вул. Ентузіастів 39» від 22 квітня поточного року. І ось на початку червня поточного року маємо відповіді від цих владних інституцій.

На наші звернення до них ми отримали відповіді від Комунальної корпорації (КК) «Київавтодор» від 02 червня 2023 року №053/267 – 1443 та управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (УПП ДПП НПУ) від 31 травня 2023 року № 16857/41/11/19/02-2023 щодо зазначеного незаконного паркування.

У останньому абзаці відповіді КК «Київавтодор» нам повідомили, що до здійснення контролю дотримання водіями правил дорожнього руху вони не мають відповідних повноважень. При направленні їм свого листа ми розраховували на те, що такі дії водіїв створюватимуть проблеми і для самих працівників виконавця робіт з ремонту вул. Ентузіастів на цій частині її території і вони направлять своє звернення до міської поліції. Але вони обмежилися виключно цією констатацією.

А ось відповідь УПП ДПП НПУ заслуговує на уважний аналіз. Нам повідомили, що чергування міською патрульною поліцією здійснюється цілодобово і безперервне по всьому місту. Екіпажі машин міського УПП перед заступанням на службу інструктуються із зазначенням проблемних локацій на території патрулювання. При виявленні ними фактів порушення правил паркування їх порушники притягуються до адміністративної діяльності згідно з чинним законодавством.

Правовими підставами для їх дій є Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та Порядок тимчасового затримання працівникам уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання. Статтями 121, 122, 122-5, 124, 126, 132-1, 206-1, 265-2 КУпАП визначаються підстави та дії з транспортними засобами шляхом блокування або його евакуації на спеціальний майданчик, якщо розміщення затриманого засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху. Тобто нам були надані зазначені роз’яснення щодо цього. а стосовно самих дій міської патрульної поліції конкретної інформації з цієї проблеми так і не було надано.

Незважаючи на стандартні відповіді від них, все ж такі можна сказати про отримання нами певних позитивних результатів. Саме після наших звернень до міської поліції значно зменшилося паркування автомобілів на проїзній частині дороги та їх розміщення на тротуарі тимчасової зупинки автобусу на цьому місці бульвару і автобуси вільніше заїжджають для висадки-посадки їх пасажирів, а пасажирі мають можливість безпосередньо виходити та заходити до них.

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту та секретар ОСН «КМ «Русанівка»