Main menu:

Виключення житлового масиву Русанівка з проекту міської канатної дороги: дії ОСН «КМ «Русанівка» і отримання перемоги

 

17.01.2020

Є гарна новина з минулого року для усіх нас, про яку я щойно дізнався з офіційного порталу Києва і з якою хочу поділитися на шпальтах нашого вебсайту.

Розпорядженням КМДА за безпосереднім підписом її голови Віталія Кличка від 17 грудня 2019 року за № 2191 житловий масив Русанівка виключений з розпорядження КМДА від 14 лютого 2017 року № 158 (із зміною відповідно до розпорядження КМДА від 02.01.2019 № 1). Таким чином міською владою поставлена остання крапка у подальшій перспективі продовження майбутньої канатної дороги на наш житловий масив як її кінцева зупинка. Наша тривала боротьба, яка розпочалася з 05 лютого 2019 року, призвела до перемоги не лише ОСН «КМ «Русанівка» другого скликання, а й усіх русанівців без виключення. Заради об’єктивного висвітлення відповідних дій ОСН «КМ «Русанівка» з отримання цього успішного для усіх нас результату надаю історію нашої боротьби за це виключення.

Про прийняття міською виконавчою владою рішення про включення Русанівки до проекту міської канатної дороги

Про зазначене включення ми довідалися через прийняття Київською міською державною адміністрацією (КМДА) розпорядження від 02.01.2019 № 1 і його розміщення на офіційному порталі Києва про внесення таких змін до розпорядження від 14.02.2017 № 158 за підписом виконуючого обов’язки голови Миколи Поворозника. Згідно з пояснювальною запискою до цього розпорядження на засіданні постійно діючої комісії по залученню інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об’єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва (далі комісія) 12 жовтня 2018 року (протокол № 111/2018) з цього питання були прийняті такі рішення: про зміни замовника з реалізації проекту міської канатної дороги і та його назви із включенням до нього житлового масиву Русанівка. Відповідно виникла необхідність внесення відповідних змін вже до базового розпорядження КМДА від 14.02.2017 № 158 і на виконання цього рішення комісії департамент економіки та інвестицій КМДА підготував останнє розпорядження КМДА. А на його виконання  департамент містобудування та архітектури КМДА видав досить оперативно наказ від 23 січня 2019 року № 69 про затвердження такого будівництва із зазначенням загальних даних та містобудівних умов і обмежень. У цьому наказі привертає увагу те, що Русанівка зазначена лише у назві і у його загальних положеннях наш масив не фігурує взагалі.

Тобто міською владою з нашого питання протягом жовтня 2018 року – січня 2019 року були прийняті зазначені рішення і при їх прийнятті було порушено містобудівне, водне, земельне, природоохоронне, пам’яткоохоронне та регламентне законодавство, на яких зупинятися не буду.

 Про дії ОСН «КМ «Русанівка»

ОСН «КМ «Русанівка» оперативно зреагував на отримання інформації про незаконне включення до проекту міської канатної дороги житлового масиву Русанівка

На засіданні ОСН «КМ «Русанівка» за участі депутата Київради Маляревича О.В. 05 лютого 2019 року було ініційовано розгляд серед інших питань порядку денного нашого засідання зазначене питання. На цьому засіданні він запропонував ОСН звернутися з цього питання до міського голови, голови КМДА Кличка В.В. та КП КМДА «Київське інвестиційне агентство». Члени ОСН «КМ «Русанівка» одностайно виступили проти цієї ініціативи влади і підтримали цю пропозицію.

На виконання цього рішення і за результатами вивчення розпоряджень КМДА нами були направлені протягом 15 березня – 11 квітня 2019 року 5 листів про незаконне включення нашого житлового масиву до міського проекту побудови канатної дороги та 2 заяви до таких адресатів: міського голови, голови КМДА Кличка В.В. 15 березня 2019 року за №21, в. о. генерального директора КП «Київське інвестиційне агентство» Тур Ю.Л. 15.03.2019 за № 22, заступника міського голови – секретаря Київради Прокопіва В.В. 15.03.2019 за №23, заява про вчинення кримінального правопорушення прокурору міста Києва Говді Р.М. 21.03.2019 за №24, депутату Київради Маляревичу О.В. 27.03.2019 за № 25, міністру культури України Нищуку Є.М. 27.03.2019 за № 26 та заява про вчинення кримінального правопорушення директору розташованого у місти Києві територіального управління Державного бюро розслідування Руслану Марчуку 11.04.2019 за № 31. В усіх зверненнях до органів влади ми наголошували на тому, що ОСН «КМ «Русанівка» виступає за виключення нашого масиву з вказаного проекту і внесення відповідних змін до зазначеного розпорядження КМДА.

Реакція адресатів була різною. Прокуратура міста Києва (відповідь від 15.04.2019 за №04/2/2-19) повідомила про направлення нашої заяви у межах компетенції до Головного управління Національної поліції у м. Києві, а міське теруправління ДБР (відповідь від 18.04.2019 за підписом заступника начальника першого слідчого відділу О. Іванця) – до органу досудового розслідування Національної поліції України. На цей час ми ні від  міської поліції, ні зазначеного правоохоронного органу немає інформації про розгляд цих заяв. Депутат Київради Маляревич О.В. ніяк не зреагував на наше звернення до нього і про його реакцію на нього нам так і невідомо. Також він у квітні – липні 2019 року не взяв участь у розгляді нашого питання на засіданнях 3-х постійних комісій Київради і ми самі відстоювали свою позицію на них. Від міської виконавчої влади також не було отримано відповіді і міське керівництво вкотре виявило неповагу до нас як мешканців Русанівки. Не отримали ми до цього часу відповідь ще від Міністерства культури на наше звернення до них. Керівник КП «Київське інвестиційне агентство» («КІА») повідомила в межах своєї компетенції, що підприємством проводяться передінвестиційні роботи по маршруту: арка Дружби народів – Поштова площа – Труханів острів, а проектна документація з будівництва відповідного об’єкту на житловому масиві Русанівка не розроблялась (відповідь від 11.05.2019 за № 050/30-511).

У листі до секретаря Київради ми просили доручити низці постійних комісій Київської міської ради – з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції; з питань екологічної політики; з питань містобудування, архітектури та землекористування; з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики; з питань транспорту, зв’язку та реклами – розглянути зазначену ситуацію і на підтримку русанівців Київській міській раді вжити дії з вилучення житлового масиву з проекту побудови цієї канатної дороги. На наш лист секретарем Київради дещо з запізненням було надано доручення від 09.04.2019 за № 08/7786 щодо розгляду нашого листа лише 4 постійним комісіям з них за виключенням постійної комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики. І тут ми протягом 24 квітня – 23 липня року маємо різну реакцію міських депутатів від цих постійних комісій Київради.

24 квітня 2019 року наше питання розглядалося на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики і присутні міські депутати більшістю голосів прийняли для нас позитивне рішення. Депутати вирішили звернутись до цього комунального підприємства з проханням врахувати пропозицію ОСН «КМ «Русанівка» щодо виключення житлового масиву Русанівка із проекту будівництва (створення) об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури – зазначеної канатної дороги та щодо можливості надати до них проект цього будівництва (створення) для обговорення з громадськістю (лист голови цієї постійної комісії Київради від 26.04.2019 за № 08/288-199). На засіданні цієї постійної комісії участь взяли від ОСН «КМ «Русанівка» керівник Нєстєрков А.Є. та я.

22 травня 2019 року наше питання розглядалося на засіданні постійної комісії Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами одним з перших питань порядку денного і за результатами розгляду міські депутати вирішили доручити зазначеному комунальному підприємству провести додаткові консультації і відповідні громадські слухання, що його керівництвом так і не було зроблено. У своєму виступі заступник генерального директора КП «КІА» Богдан Чорний заявив, що підприємством готується техніко-економічне обґрунтування перших 3-х станцій міської канатної дороги і житловий масив Русанівка не включена до нього. Відповідь цієї постійної комісії нами не отримана. На засіданні цієї постійної комісії я взяв участь від ОСН «КМ «Русанівка».

23 липня 2019 року наше питання розглядалося на засіданні постійної комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції і міські депутати повністю підтримали наш лист до Київради. За результатами розгляду міські депутати вирішили звернутися до Київського міського голови з пропозицією вилучити житловий масив Русанівка з проекту будівництва канатної дороги з об’єктами громадського призначення за маршрутом: арка Дружби народів – Поштова площа – Труханів острів  Гідропаарк – житловий масив Русанівка (відповідь голови цієї постійної комісії Київради від 05.98.2010 за 08/291-336). На засіданні цієї постійної комісії я взяв участь від ОСН «КМ «Русанівка».

Наше питання до порядку денного засідання постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування не включалося і відповідно не розглядалося. Натомість її голова повідомив, що наше звернення було направлено до 3-х структурних підрозділів КМДА (департаменту земельних ресурсів. департаменту містобудування та архітектури і управління екології та природних ресурсів) для розгляду та відповідного реагування (відповідь від 26.04.2019 за № 08/281-703). Про зазначені результати дій цих структурних підрозділів КМДА ми не знаємо, бо ніяких відповідей на нашу адресу щодо цього від них так і не надійшло.

Питання незаконного включення нашого мікрорайону до проекту будівництва міської канатної дороги і вжиття нами відповідних дій викладено у 2-х статтях, які розміщені на вебсайті ОСН «КМ «Русанівка» – «Над Русанівкою завдяки міській владі нависла нова загроза руйнування або дещо про історію питання з впровадження у Києві канатної дороги» від 13 березня 2019 року та «Про історію спроб освоєння міською владою Русанівської набережної та Русанівської коси протягом 2006 – 2019 років» від 25 березня минулого року.

Висновки

Як бачимо, з 7 наших звернень дієвим виявилося звернення до заступника міського голови – секретаря Київради Прокопіва В.В. 15.03.2019 за №23, за результати якого відбувся розгляд нашого звернення до міських депутатів на 3-х постійних комісіях Київради з позитивним для нас результатом і нами були отримані відповіді від 2-х з 3-х постійних комісій Київради. На жаль, звернення до депутата Київради від нашого виборчого округу, низки інших посадовців та владних інстанцій виявилися безрезультативними або відписками. Безпосередньо наша боротьба відбулася за період з 05 лютого по 23 липня минулого року і незважаючи на це ми були готові до такої тривалості розгляду міською владою наших звернень. Ми розпочали боротьбу на дуже ранньому етапі – з часу розміщення на офіційному порталі Києва розпорядження КМДА від 02.01.2019 № 1, коли фактично ніяких подальших кроків владою так і не було зроблено на його виконання, і це посприяло досягненню нами успішного результату. Наша боротьба наочно показала, що треба максимально своєчасно розпочинати таку боротьбу і вміти її здійснювати на владних рівнях.

Ми отримали ПЕРЕМОГУ за результатами наших дій – нас виключено з проекту міської канатної дороги і з цим вітаю усіх нас !!! Канатної дороги вже ніколи не буде на Русанівці і вжиті нами протягом минулого року зусилля увінчалися успіхом. Дуже тішить, що ця ненормальна ініціатива, на мою думку, назавжди померла і усі ми можемо після 17 грудня минулого року заспокоїтися. Для мене це колосальна радість і тепер можу сказати – ОСН «КМ «Русанівка» вкотре показал себе як гідний представник інтересів усіх русанівців без виключення. Ще раз вітаю русанівців з нашою величезною перемогою !!!

Олександр Чунаєв,
головний редактор ОСН «КМ «Русанівка»