Main menu:

Про дії ОСН «КМ «Русанівка» щодо остаточного демонтажу спортивних човнів на Русанівській косі

 

26.05.2023

Вже другий рік триває можна сказати епопея з незаконним розміщенням спортивних човнів на Русанівській косі, яка турбує русанівців, і ОСН «КМ «Русанівка» на виконання своїх повноважень дії в їх інтересах для її збереження в існуючому природному стані.

І. Про дії ОСН «КМ «Русанівка» з протидії незаконному розміщенню спортивних човнів на Русанівській косі

Вперше з незаконного розміщення ним 3-х великих човнів на цьому місці ми звернулися до Дніпровської РДА листом від 05 жовтня 2022 року і у відповіді від 11 листопада минулого року № 103/6051/48/1 нас повідомили про внесення відділу контролю за благоустроєм власнику човнів з надання дозвільної документації на розміщення байдарок на косі. Така документація у нього відсутня. Завдяки цьому на зазначеному місце їх вже немає і у такий спосіб збережені зелені насадження коси від завдання їм шкоди.

17 лютого 2023 року було проведено засідання ОСН «КМ «Русанівка» за участі власника цих човнів Жана Запорожця і прийняті відповідні рішення. Про ці рішення викладено 30.03.2023 на нашому вебсайті у статті «Про ситуацію з спробою власником спортивних човнів незаконно розмістити їх на Русанівській косі і дії ОСН «КМ «Русанівка» щодо недопущення цього».

На зустрічі т. в. обов’язки голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації з керівництвом громадської організації «Санація» 03 травня 2023 року Жан Запорожець у своїй пропозиції популяризації водного спорту у нашому районі порушив питання локації розміщення великих спортивних човнів на лівому березі р. Дніпра. Ми не залишилися осторонь цієї зустрічі і нами був направлений до керівника Дніпровської РДА лист від 08 травня 2023 року № 15, у якому ми звернули його увагу на прийняті на цьому нашому засіданні рішення ОСН «КМ «Русанівка». Інформацію про цю ситуацію викладена на нашому вебсайті 15.05.2023 у статті «Про спробу чергового освоєння Русанівської коси і дії ОСН «КМ «Русанівка» з її збереження».

ІІ. Про продовження незаконного розміщення цих човнів їх власником, порушення актів законодавства та дії ОСН «КМ «Русанівка»

11 травня 2023 року ми знову зафіксували незаконне розміщення вже 2-х спортивних човнів в іншому місці коси поблизу цієї галявини і вони були приховані від зовнішнього спостереження з набережної позаду будиночків КП «Плесо» (фото додаються).

Тим самим мешканцем Русанівки Жаном Запорожцем розміщенням зазначених човнів на Русанівській косі продовжується порушуватися норми 8 національних та міських актів законодавства:

Земельного кодексу України щодо порушення статусу Русанівської коси як землі рекреаційного призначення;
Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» щодо заборони господарської та іншої діяльності та зміни природного ландшафту;
Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо порушення здійснення Міністерством культури та інформаційної політики України державної політики у сфері її охорони на території Русанівської коси відповідно до її актів законодавства;
Закону України «Про благоустрій населених пунктів» щодо порушення благоустрою території Русанівської коси на місці цієї галявини;
наказу Міністерства культури і туризму України від 03.02.2010 за № 58/0/0/16-10 в редакції наказу Міністерства від 16.06.2011 за № 453/0/16-11 щодо штучної зміни природного ландшафту певної частини території нашої коси як частини території пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра» і тим самим порушення її пам’яткоохоронного статусу;
рішення Київради № 806/3381 від 19.07.2005 із змінами щодо порушення діями власника човнів визначення території Парку відпочинку в межах Русанівської набережної та Русанівської коси як зеленої зони загального користування;
рішення Київради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051 із змінами щодо невідповідності дій власника човнів критеріям елементів благоустрою;
рішення Київради від 28 березня 2002 року № 370/1804 із змінами щодо порушення діями власника відсутності у генеральному плану міста такого цільового призначення коси як спортивної зони.

ОСН «КМ «Русанівка» як представницький орган частини русанівців виступає категорично проти таких дій власника цих човнів на зазначеній частини території Русанівської коси і наполягає на вжитті Дніпровською РДА відповідно до законодавства про благоустрій заходів з її остаточного звільнення від розміщення на ній цих спортивних човнів.

У травні поточного року ми звернулися до Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації з проханням розглянути ситуацію з свідомим порушенням зазначених норм наведених нами актів законодавства власником при розміщенні на косі його спортивних човнів і вжити заходів з їх остаточного демонтажу для подальшого збереження на цьому місці зелених насаджень Русанівської коси (17.05.2023 № 16). Ми сподіваємося, що районна виконавча влада зможе здійснити ці дії і врешті-решт питання чергової спроби незаконного освоєння частини її території буде остаточно вирішено в інтересах русанівців та подальшого збереження Русанівської коси як цілісної екологічної системи.

Про результат розгляду нашого звернення будемо інформувати русанівців на нашому вебсайті у Всемережжі та у групі мережі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки».

Олесандр Чунаєв,
адміністратор групи Фейсбуку, головний редактор вебсайту та секретар ОСН «КМ «Русанівка»