Main menu:

Про ситуацію щодо реставрації мосту ім. Патона разом з ремонтом магістральних трубопроводів під ним: дії ОСН «КМ «Русанівка» протягом 2020 – 2023 років

 

18.10.2023

Ситуація з проведення робіт з реставрації мосту імені Патону та заміни магістрального трубопроводу під ним залишається є вкрай актуальною для пересування мешканців Русанівки цим мостом і отримання ними через магістральні трубопроводи комунальних послуг з забезпечення теплом та гарячою водою. Вперше наші дії з ініціювання її вирішення були зроблені у 2020 році і через 3 роки виникла необхідність до вжиття нами відповідних дій для її вирішення в інтересах киян, зокрема русанівців.

І. Про реставрацію мосту ім. Патона

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2022 року № 193 із змінами замовником робіт з реставрації з пристосуванням мосту імені Є.О. Патона через р. Дніпро та підходів до нього і одержувачем бюджетних коштів визначена Служба автомобільних доріг в Київській області Державного агентства автомобільних доріг України (Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області Мінінфраструктури України) (підпункт 2-2 пункту 2 постанови). Розпорядженням Київської міської військової адміністрації від 23 січня 2023 року № 32 «Про реставрацію з пристосуванням мосту імені Є. О. Патона через р. Дніпро та підходів до нього» визнано таким, що втратило чинність, попереднє розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15 вересня 2020 року № 1431 «Про реставрацію з пристосуванням мосту імені Є. О. Патона через р. Дніпро» і на його виконання комунальна корпорація «Київавтодор» передала Службі автомобільних доріг у Київській області функції замовника з виконання робіт. Разом з цим балансоутримувачем об’єкту лишається Київська міська державна адміністрація (Київська міська військова адміністрації), яка відповідає за його належний стан.

Тому виникла необхідність подальший розвиток міста Києва здійснювати у тісній співпраці КМВА з новим замовником робіт з реставрації цього стратегічного мосту для міста. Адже зазначеною урядовою постановою КМДА (КМВА) рекомендовано сприяти Службі автомобільних доріг в Київській області в отриманні документів дозвільного характеру, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, про погодження науково-проектної документації, а також про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України у 2018 р. під час обстеження мосту ім. Патона експертами він був визнаний непрацездатним. Огляд об’єкту, згідно з регламентом, мав відбуватися кожного року, але остання перевірка відбулася 2020 р. Тобто, протягом 2020 – 2023 років не було жодного обстеження мосту, незважаючи на прийняття органом виконавчої влади розпорядження від 15.09.2020 № 1431.

У липні 2023 року розпочалася робота на об’єктах Комісії з перевірки стану мостових споруд, яку очолює віце-прем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков. В огляді стану мостів взяли участь члени Комісії: представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства оборони, Національної гвардії, Служби безпеки України та науковці з ДП «ДерждорНДІ».

Одним з перших об’єктів такого огляду став міст імені Патона. Під час його огляду членами цієї Комісії були виявлено зокрема суцільну корозію балок та головних елементів прогонів, поздовжні тріщини у поверхнях опор з утворенням сталактитних відкладень всередині, руйнування бетону, наскрізна корозія балок у місцях з’єднання з поперечними вузлами.

Така ситуація потребує тісної співпраці міської виконавчої влади з цією Службою і одним з її кроків має стати внесення Київською міською виконавчою владою до проекту Програми економічного та соціального розвитку м. Києва на 2024 – 2026 роки узгоджених з новим замовником робіт відповідних пропозицій з реставрації цього мосту. Зрозуміло, що реставрація мосту ім. Патона здійснюватиметься відтепер за кошти резервного фонду державного бюджету України, але проведення цих робіт має передбачатися як у цій Програмі, так і у щорічних програмах розвитку міста.

ІІ, Про ініціювання у 2020 році включення ремонту магістральних трубопроводів до робіт з реставрації мосту ім. Патона

Ми знову повертаємося до ініціативи, з якої ми раніше у липні 2020 року зверталися до Київського міського голови Віталія Кличка – включення робіт із заміни магістрального трубопроводу до складу робіт з його реставрації. Інформація про це викладена у статті на нашому вебсайті 19 липня 2020 року. Але тоді ці ініціатива ним не була підтримана.

З метою забезпечення належного отримання русанівцями у 2020 році та наступних опалювальних сезонах тепла та гарячої води нами були направлені у вересні того ж року звернення до міської влади, депутата Київради VIII скликання по мажоритарному виборчому округу № 55 Маляревича О.В. та народного депутата України від мажоритарного виборчого округу № 214 Швеця С.Ф. Інформація про критичну ситуацію із забезпеченням русанівців цими комунальними послугами і відповідь КП «Київтеплоенерго» від 18.09.2020 за № 058/5/1 – 4643 на наш лист до міського очільника від 15.07.2020 № 19 викладена у статті на нашому вебсайті від 27 вересня 2020 року. Але ними так і не була підтримана наша ініціатива і тепер її треба обговорювати з новим замовником робіт з реставрації цього мосту.

Протягом останніх років внаслідок величезного зносу магістральних трубопроводів на мосту імені Є. О. Патона відбуваються численні аварії до початку і під час опалювальних сезонів, від чого потерпають мешканці Русанівки. На наш лист до Київського міського голови Кличка В. В. щодо цієї ситуації від 15.07.2020 19 отримали досить ґрунтовну відповідь КП «Київтеплоенерго» від 18.08.2020 за № 058/5/1 – 4643, у якій ще раз було засвідчено його критичний стан, відсутність проведення капітального ремонту цих трубопроводів за увесь час його функціонування і не включення ремонту теплових мереж до робіт з реставрації мосту імені Є. О. Патона.

Згідно з інформацією КП «Київтеплоенерго» «… в межах конструкцій прогонової будови моста імені Є. О. Патона прокладено магістральні трубопроводи Ду 600 мм ТМ -1 ТЕЦ – 5, які забезпечують теплопостачанням споживачів житлових масивів Русанівка та Березняки. Основними причинами пошкоджень теплових мереж є тривалий термін експлуатації (1962 року побудови) без проведення капітального ремонту, а також потрапляння води та соляного розчину на трубопроводи під час опадів та прибирання снігу з проїжджої частини. Протікання поверхневої води через конструкції деформаційних швів і відведення поверхневих вод через водостоки безпосередньо на трубопроводи теплової мережі призводить до зміни зовнішнього вигляду поверхні металу та її мікроструктури, тобто зношеність трубопроводів прискорюється за рахунок корозійних процесів. …).

Фізичний стан цих трубопроводів за цей час лише погіршувався і постійно продовжуються роботи з усування їх пошкоджень. Нас знову очікує складний опалювальний сезон 2023 – 2024 років і ми знову з цим можемо зіткнутися.

КП «Київтеплоенерго» вважає, що капітальних ремонт цих магістральних трубопроводів «.. можливо здійснити тільки під час проведення повної реконструкції мосту імені Є. О. Патона.».

ІІІ. Про дії ОСН «КМ «Русанівка» з вирішення міською владою цієї ситуації

Незабаром Київська міська рада буде розглядати проект Програми економічного та соціального розвитку м. Києва та прогноз бюджету міста Києва на 2024 – 2026 роки і ми вирішили звернути увагу міських депутатів та Київської міської військової адміністрації на необхідність вирішення протягом цього періоду зазначеної ситуації для забезпечення належної роботи мосту ім. Патона і безаварійного функціонування магістральних трубопроводів з надання тепла та гарячої води мешканцям Русанівки.

У зверненні до заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка ми просили розглянути таку важливу для мешканців Русанівки пропозицію про включення реставрації мосту імені Патона з ремонтом магістрального трубопроводу під ним до проекту Програми економічного і соціального розвитку м. Києва та прогнозу бюджету м. Києва на 2024 – 2026 роки і доручити:

– 3 постійним комісіям Київської міської ради з питань: бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності; транспорту, зв’язку та реклами і житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу їх опрацювати у встановленому законодавством порядку;
– Київській міській раді узгодити зі Службою автомобільних доріг в Київській області можливі пропозиції до проекту цієї Програми щодо здійснення нею зазначеної реставрації мосту ім. Патона у цей період;
– Київській міській раді узгодити з Київською міською військовою адміністрацією можливі пропозиції до проекту цієї Програми та зазначеного прогнозу бюджету Києва щодо ремонту магістральних трубопроводів під цим мостом у складі робіт з проведення зазначеної реставрації мосту ім. Патона у цей період;
– Секретаріату Київської міської ради проінформувати нас про розгляд цієї ініціативи зазначеними постійними комісіями Київради для безпосередньої нашої участи у їх засіданнях при її обговоренні і висловлення на них позиції ОСН «КМ «Русанівка» (дист від 16.10.2023 № 29).

У зверненні до начальника Київської міської військової адміністрації Сергія Попка ми просили Київську міську військову адміністрацію розглянути таку важливу для мешканців Русанівки пропозицію про включення реставрації мосту імені Патона з ремонтом магістрального трубопроводу і вжити такі заходи:

– прийняти розпорядження про визначення замовником робіт з ремонту магістральних трубо проводів КП «Київтеплоенерго» і внести відповідні зміни до розпорядження від 23.01.2023 № 32 щодо узгодження робіт з реставрації мосту ім. Патона з проведенням робіт з їх ремонту;
– опрацювати за узгодженням з Службою автомобільних доріг у Київській області пропозиції з проведення робіт з реставрації мосту ім. Патона до проекту Програми економічного та соціального розвитку м. Києва на 2024 – 2026 роки з наступним їх наданням до Київської міської ради для відповідного розгляду та прийняттям нею за його результатом рішення;
– опрацювати пропозиції до проекту Програми економічного та соціального розвитку м. Києва та прогнозу бюджету Києва на 2024 – 2026 роки щодо ремонту магістральних трубопроводів під цим мостом у складі робіт з проведення зазначеної реставрації мосту ім. Патона у цей період з наступним їх наданням до Київської міської ради для відповідного розгляду та прийняттям нею за його результатом рішення (лист від 16.10.2023 № 30).

Після їх направлення до цих владних адресатів чекаємо їх реакції на наші звернення до них і про отримані відповідей від них повідомимо членів нашої групи. Побачимо як органи міської влади будуть діяти з вирішення цієї ситуації і чого вони варті.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»